• Lefkoşa 14 °C
  • Girne 15 °C
  • Güzelyurt 11 °C
  • İskele 13 °C
  • Mağusa 13 °C
  • Lefke 14 °C
  • İstanbul 10 °C
  • London 10 °C

Üç branşta şampiyonlar belirlendi

Üç branşta şampiyonlar belirlendi
Üniversite Spor Oyunları’nda ilk dönem tamamlandı

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 2016-2017 Eğitim Yılı Üniversitelerarası Spor Oyunları'nda ilk dönem tamamlandı. Toplam 7 ayrı branştan oluşan ilk dönemde basketbol, hentbol, masa tenisi, satranç ve bilardonun ardından bisiklet, darts ve futbolda da müsabakalar tamamlandı ve şampiyonlar belli oldu. 

YDÜ hem kadınlarda hem erkeklerde şampiyon

Üniversitelerarası Bisiklet Şampiyonası, Metehan-Alayköy yolu üzerinde yapıldı. 3’er sporcu ile takımsal klasmanda zamana karşı gerçekleşen yarışta, Yakın Doğu Üniversitesi, kadınlarda 14.47:84, erkeklerde de 09.13:38’lik derecelerle şampiyonluğa ulaştı. 

Doğu Akdeniz Üniversitesi, kadınlarda 15.52:06, erkeklerde ise 12.00:14’lük dereceyle ikinci olurken Girne Amerikan Üniversitesi de hem kadınlarda hem de erkeklerde üçüncü geldi.

Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı ve ÜSF Yönetim Kurulu üyesi Sinem Ersoy tarafından takdim edildi.

Bisiklet Takım Sıralaması

Kadınlar

1.YDÜ

2.DAÜ

3.GAÜ

Erkekler

1.YDÜ

2.DAÜ

3.GAÜ

Dartsta YDÜ hedefe attı

Üniversitelerarası Darts Şampiyonası 4 okulun katılımı ile Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Darts Salonu’nda gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi rakipleri karşısında oynadığı tüm müsabakaları kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ikinci olduğu şampiyonada üçüncülüğü ise Atatürk Öğretmen Akademisi elde etti.

Müsabakalar sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları Darts Federasyonu Hakemi Ali Çamlıbelli ve Üniversite Sporları Federasyonu temsilcisi Okan Karademir tarafından verildi.

Darts Takım Sıralaması

Erkekler

1.YDÜ

2.UKÜ

3.AÖA

4.DAÜ

Futbolda şampiyonluk LAÜ’nün

5 okulun tek devre lig usulüne göre mücadele ettiği Üniversitelerarası Futbol Şampiyonası’nda mutlu sona Lefke Avrupa Üniversitesi ulaştı.

Gönyeli Stadı’nda oynanan 5. ve son hafta karşılaşmalarında Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 9-0 mağlup ederek 10 puanla şampiyon oldu. 

Doğu Akdeniz Üniversitesi son maçında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi karşısında 3-1 kazanarak 9 puanla ikinciliği elde ederken son haftayı bay geçen Girne Amerikan Üniversitesi ise 7 puanla şampiyonayı üçüncü tamamladı.

Maçların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı tarafından takdime edildi.

Futbol Takım Sıralaması

Erkekler

1.LAÜ

2.DAÜ  

3.GAÜ 

4.YDÜ  

5.UKÜ  

Bu haber toplam 1141 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Potanın yıldız şampiyonları27 Şubat 2020 Perşembe 11:48
  • Demokrasi ve YDK şampiyon26 Şubat 2020 Çarşamba 11:22
  • İlgisizlikten EUSA üyeliği kaybediliyor mu?05 Şubat 2020 Çarşamba 10:52
  • Üniversiteler koordinasyon toplantısında buluştu30 Ocak 2020 Perşembe 15:47
  • NKL ve Erenköy şampiyon13 Ocak 2020 Pazartesi 19:31
  • Futsala LTL damgası07 Ocak 2020 Salı 18:04
  • Finalistler belirlendi06 Ocak 2020 Pazartesi 19:39
  • UKÜ ve GAÜ birinciliğe pedal çevirdi28 Aralık 2019 Cumartesi 23:01
  • Krosun şampiyonları belirlendi20 Aralık 2019 Cuma 18:06
  • İkili temaslarla iyi ilişkiler kuruluyor17 Aralık 2019 Salı 18:29
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30244276
    2MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30185759
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK30176757
    4TÜRK OCAĞI LİMASOL301410652
    5YENİCAMİ AK30156951
    6BAF ÜLKÜ YURDU301351244
    7CİHANGİR GSK301341343
    8GÖÇMENKÖY İYSK301261242
    9LEFKE TSK301161339
    10KÜÇÜK KAYMAKLI TSK301151437
    11GÖNYELİ SK301131636
    12HAMİTKÖY ŞHSK30971434
    13BİNATLI YSK30971434
    14DÜZKAYA KOSK30751826
    15ÇETİNKAYA TSK30671725
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK30462018
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.