Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Tepede her şey soğuk…

A+A-

Tepede oynanan Gönyeli – Lefke maçında soğuk havanın ve rüzgârın da etkisiyle vasatın altında bir maç izledik. İki takımda maça kontrollü başladı. Sahaya daha iyi yayılan Lefke maçın ilk dakikalarında daha atak göründü.

Lefke maçın başından itibaren ilerde baskı yaparak Gönyeli’nin oyun kurmasını önlemeye çalıştı. İlk yarının sonuna kadar da bunda başarılı oldular. Kazandıkları toplarla da hızlı hücum yaparak yararlanmaya çalıştı ama gününde olmayan Lefke hücum hattı gol atma başarısı gösteremediler. Hatta ve hatta Lefke adına atılan gol duran toptan Isaac tarafından kendi kale ağlarına bırakıldı. Lefke takımı yaptığı oyuncu değişikliklerini zorunlu sakatlık değişiklikleri olarak yaptı ve bu da takımı çok etkiledi ve maçın ikinci yarısında neredeyse hiçbir varlık gösteremedi. Bulduğu bir iki pozisyonu da değerlendiremeyince 1 puana razı oldu.

Gönyeli takımı ilk yarıda Lefke takımının yaptığı baskı ve pas hataları nedeniyle oyun kurmakta çok zorlandı. Orta sahasının maç boyunca olumlu bir hareketini göremedik. Kendi sahasında yaptığı paslarla hücuma çıkmaya çalışsa da, yaptıkları pas hataları buna engel oldu. Kanatlarını hiç verimli kullanamadılar. İkinci yarıda Lefke’nin sakatlıklar nedeniyle yaşadığı sıkıntıları iyi değerlendiremediler. Maçın ikinci yarısında baskılı olan taraf görünse de organize bir atak geliştiremedi. Havanın soğuk ve rüzgârlı olması ve zeminin çok kötü olması futbollarını çok etkiledi. Gönyeli ileri uç elemanları topu kazandıkları ya da pas olarak aldıkları anlarda o kadar çok top tuttular ki kendi ataklarını bile durdurmuş oldular. Yan toptan kazandıkları golle de kendi saha ve seyircisi önünde iki puan bırakarak bir puana razı oldular.

Yalnız bahsetmeden geçemeyeceğim. Bu maç neredeyse toprak zeminde oynandı diyebiliriz. Sahanın zemininin inanılmaz derecede kötü olması ve hava şartları bu maçta iyi futbol izlememize çok engel oldu.

 

Bu yazı toplam 918 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar