Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Nerdesin GOL

A+A-

Sadece bir gol kaydedilmesinin bile varolan heyecanı bir o kadar daha artıracağı maçta, iki takım da bulduklarını değerlendiremediler. Mücadele ve çaba vardı, ancak sonuç pozitif olmadı. Maça daha iyi başlayıp üst düzey bir tempoyla rakip kalede etkili olan Mağusa Türk Gücü, bu temposunu devre sonuna kadar devam ettiremedi. Hücumda sadece Uğur’u topla buluşturup pozisyon bulma çabaları yetersiz kaldı. Hüseyin Kayalılar’ın kart cezalısı olmasından dolayı bu mevkide oynatılmak zorunda kalınan kaptan Erol da yeterince bindirme yapamayınca sağ yerine ısrarla sol kanat tercih edildi. Bulunan az sayıda pozisyon değerlendirilemedi. İkinci devrede aynı tempoyla devam eden MTG, son yirmi dakikalık bölümde vites yükseltti ve rakip kaleyi ablukaya aldı. Ardı ardına pozisyonlarla gol yolları zorlandı. Çizgiden çıkan topun gol olmaması evsahibi takım adına şanssızlık oldu. Dün bekleneni veremeyen Yasin’in yerine oyuna giren Emre de, topla fazla oynayıp gol yollarını yeterince zorlayamadı. Yorulan Uğur ve özellikle hava toplarında bir türlü yeterince etkili olamayan Kabore’nin de oyundan düşmesiyle son dakikalar “bir puanı olsun alalım” düşüncesiyle geçirildi. Mustafa Tekpınar’ın yokluğunda savunma çok ciddi hata yapmamasına karşın, panik sonrası verilen boşluk ve Kemal Uçaner’in kaçırdığı pozisyonla derin bir oh çekildi.

Binatlı ise daha temkinli başladı. Ancak Hüseyin Taşçı’nın sakatlanmasıyla oyun düzeni değiştirilmek zorunda kalındı. Salih oyuna alındı. Duran topta hücuma destek olan ve gol pozisyonu da bulan Ayhan, savunmada çakılı oynamak zoruna kaldı. Bello ve Burç beklenenin uzağındaydılar. İkinci devrede kendi yarı sahasına biraz gömülmek zorunda kalan sarı yeşilliler, kalelerinde ard arda pozisyonlardan gol yemeden kurtulmayı başardılar. Ancak böylesine zor bir deplasmanda maçın en net pozisyonunu, takımın tecrübeli ismi Kemal Uçaner buldu. Önüne gelen top, “al da at” dercesineydi. Ancak ayağının içiyle değil de dışıyla vurunca top yandan dışarı gitti. O dakikada kaydedilecek golün telafisi de zor olurdu.

Fehim Dayı, iyi bir yönetim gösterdi. Kritik 2-3 pozisyonda doğru karar verdi.

Uzun zaman sonra böylesine kalabalık bir taraftar ve futbolsever topluluğunun maça gelmesi hayli sevindirici oldu. 2000 dolayında taraftara, Canbulat Stadı’nın süper atmosferinde futbol oynamak keyifli olsa gerek. Bugün ayrıca “Fairplay” adına güzel bir maç izledik.

Bu yazı toplam 644 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar