Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Neden bizden de bir Nadia çıkmasın?

A+A-

Jimnastik Federasyonu bünyesinde çalışmalarını sürdüren 70 antrenörün 42’si kadın. Yönetim Kurulu’nda da Meryem Koç, Figen Yaman Lesinger ve Didem Menteş’ten oluşan 3 kadın yöneticisi bulunuyor.

Kadın kulüp başkanlarının da sayısı her geçen gün artıyor bu spor dalımızda, bu durum sporcularda da belirgin bir üstünlük sağlıyor.

Benim çok sevdiğim, estetik ve bir o kadar da dikkat gerektiren bir spor dalıdır jimnastik. Bu noktada da ülkemizde her geçen yıl artan sporcu sayısı ve yapılan başarılı işler, yüzümüzü güldürüyor. Buna kadın sporcularımızın ve yöneticilerimizin sayısının artması da eklenince daha da bir anlam ekleniyor.

Kadın sporcu ve yöneticilerin çokluğu noktasında açıklamalarda bulunan Federasyon Başkanı Hasan Sapsızoğlu, “Hayata karşı dimdik duran, zorluklardan yılmadan azimle mücadele eden, bir engelle karşılaştığı zaman pes etmeyen kadın zeki ve bilgili kadındır” dedi.

Şimdi sırada ülkemizden Dünya’ya açılan, nice Nadia Comaneci’ler, Olga Korbut’lar, Vera Caslavska’lar yaratmakta…

Bir dip not düşeyim, jimnastik sporunun üç kadın efsanesi (Nadia, Olga ve Vera) arasında benim kişisel en iyi sıralamam 1-Nadia, 2-Vera, 3-Olga şeklindedir. İçimden geldi, belirteyim dedim. 

 

***

 

Türkiye iyi başladı

            Türkiye Milli Takımı, 2022 Dünya Kupası elemelerine grubunda oynadığı iki maçtan da galibiyetle ayrılarak başladı. Şunu söylemeliyim ki, çok uzun yıllardan sonra Türkiye Milli Takımı’nın oyununu keyifle izlediğimi söylemeliyim.

            Tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş’in öğrencileri tam bir takım oyunu yansıyor sahaya (Tıpkı Şenol Güneş’in Beşiktaş günlerindeki gibi). Ve bu başarılı oyunla birlikte Hollanda ve Norveç karşılaşmalarından sonra 6 puan yazdırdı kırmızı beyazlılar hanelerine.

            1954 ve 2002’den sonra acaba üçüncü kez Dünya Kupası’nın yolunu tutabilecek mi Türkiye? Bunu da bekleyip göreceğiz.

Bu yazı toplam 716 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar