Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Lig için ölçü mü?

A+A-

KTSYD Kupası, başlayacak lig için bir ölçü sayılır ise, bu akşamki Doğan Türk Birliği’nin işi zor.

Maç öncesi takım listelerini incelerken kâğıt üstünde olsun Doğan Türk Birliği’nin rakibinden üstün olduğu görülüyordu. Doğan Türk Birliği’nin 15 yedeğine karşın, Dumlupınar’ın sadece 8 yedeği listede yer almıştı. Karşılaşmanın 11’e 11 oynandığı ilk yarıda, Dumlupınar, Doğan’ı top diye oynadı desem abartmış olmam.

Savunmada iyi kapanan, orta sahada kazandığı toplarla Eray’ı, Mehmet Altın’ı ve J. Weston’u pozisyona sokan Dumlupınar, arka arkaya Eray’la iki gol bulunca, Doğan taraftarları şoke oldu.

Özellikle J. Weston, eski takımı Doğan Türk Birliği’ne “Beni tercih etmediniz ama ben işte böyle oynarım” dercesine mükemmel futbol sergiledi. Belki gol atmadı ama tüm gollere katkısı oldu. Topu kaptırdıklarında geri geldi, orta sahada top kaptı, savunmadan top çıkardı.

İlk iki golü atan Eray harika oynadı. Mert sağ kanatta Doğan’ın sol tarafını resmen çökeltti. Orta sahada Tufan ve Berke harika oynadılar.  İlk yarı bitmeden ikinci sarı kartı gören Emre Sedat hocanın tüm planlarını bozdu. İkinci sarı kart öncesi Kenan’la mücadelesinde belki kastı yoktu ama ayağı top yerine Kenan’a geldi. Sarı kartlı bir futbolcu daha dikkatli olmak zorunda…

İkinci yarıya, orta sahada varlık gösteremeyen Farouk’u ve savunmada Eray karşısında ağır kalan Çağrı’yı çıkarıp Ali ve Koral’ı alarak başlayan Doğan, rakibin 10 kişi olması ve sakatlıklar nedeniyle zaman zaman 9 kişi oynadığı dakikalarda yoğun baskı kurdu, hatta golü de buldu ama Weston’un mükemmel asisti ile ikinci yarıda oyuna giren Osman farkı tekrar ikiye çıkardı.

Eksik oynayan Dumlupınar, Doğan Türk Birliği gibi, bu sezona şampiyonluk iddiası ile giren bir takımı yenmesini başardı. Dumlupınar, sahaya çıkan 11’i ile eminim birçok takımı bu futbolu ile yener ama lig uzun bir maraton, kadroları yeterli olur mu? Bunu benim değil, kendilerinin bile bildiğine emin değilim.

Doğan Türk Birliği’nin zengin bir kadrosu var ama sahaya çıkan 11 ilk yarı resmen döküldü. Savunma Ahmet hariç çok hata yaptılar. Orta sahada Sercan yalnız kaldı. Dört kişi ile gol arayan Doğan, kaptırdıkları topları hızla rakip sahaya taşıyan Dumlupınar karşısında zor anlar yaşadı.

Bu yazı toplam 996 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar