Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

KTSYD Kupası’nın ardından

A+A-

KTSYD Kupası’nın 34’üncüsü Mağusa’ya Yonpaş Dumlupınar’a gitti.

Girne’nin güçlü takımı Doğan Türk Birliği ile karşı karşıya gelen Süper Lig’in yeni takımı Dumlupınar, karşılaşmanın henüz başında Eray’ın şık vuruşu ile golü bulurken, Olcay’ın ayağından farkı ikiye çıkardı.

İlk devrenin son dakikalarında ikinci sarıdan oyun dışında kalan Emre Soytürk’süz, ikinci devreye çıkan Dumlupınar, 54’te tecrübeli golcü Halil Turan’ın golünü de filelerinde gördü.

2-1’den sonra Doğan’ın baskılı futbolunu izleyen izleyiciler, Dumlupınar’ın hızlı atağında Weston’ın pasıyla buluşan Osman’ın golüyle farkı yeniden 2’ye çıkarırken, kapanışı Doğan adına Tansel Ekingen yaptı.

3-2’lik skor vardı futbol adına skor tabelasına yazılan.

 

***

            Özlemişiz futbolu, futbolun o heyecanını statlarda yaşamayı.

            Ligin başlamasına çok az bir zaman kala, en ciddi organizasyonlardan biriydi KTSYD Kupası. Uzun süre futboldan ayrı kalan takımların, futbolcuların, teknik direktörlerin nasıl bir performans sergileyecekleri merak konusuydu. Sahada hırsla mücadele eden iki takım ve zaman zaman taktik savaşına dönen bir maç vardı.

            90 dakikaya sığan 5 gol, hatalar ve Dumlupınar’ın yabancı futbolcusu Weston’ın başarılı oyunu vardı.

            Sergilediği performansla “Maçın Oyuncusu” seçilen Weston, karşılaşma boyunca, sahada basmadık yer bırakmadı ve takımının bulmuş olduğu gollerde de büyük katkı sağladı. Güçlü fiziği ile sezon boyunca, kalitesini lige yansıtacaktır.

 

***

            Ve maçın bir diğer önemi de karşılaşmanın tüm gelirinin SMA hastası olan Asya bebeğe bağışlanacak olmasıydı.

            Sahada futbol seyrine doyan izleyiciler, katkılarıyla Asya’mıza da umut oldular. Bu organizasyon için çalışan bir gönüllü ordusu da vardı, final maçında. Onlara da kocaman bir teşekkürü borç biliyorum.

            15 bin 51 TL ve 3 bin Sterlin bir katkı sağlandı Asya’ya… Umarım ilaç olur, tedavi olur, sağlık olur… Bundan ötesi yok.

 

***

 

            Ve aksaklıklar…

            Lefkoşa’nın merkez stadı Atatürk Stadı’nın ivedilikle elden geçirilmesi gerekmektedir.

            Aydınlatma direklerinde yanan lambalar, yanmayanlardan az, saha kenarlarında su kanallarının üzerlerine geçirilen koruyucular kırık, elektronik skor tabelası darmadağın, maç boyunca birkaç kez doğru dakikayı ve skoru gösterdi ve daha birçok aksayan noktası.

            Hatta sahanın aydınlatmasında yaşanan sıkıntıdan dolayı, Spor Yazarları Derneği’nin 20’de oynatmak istediği karşılaşma, gün ışığından daha fazla yararlanabilmek için 19’a alınmak zorunda da kaldı.

            Biz tesislerimize, sahalarımıza gerekli itina ve özeni göstereceğiz ki, sporumuzu daha ileriye taşıyalım. Bu da işin aksaklığı ve üzücü tarafıydı.

Bu yazı toplam 1153 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar