Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Kartal Karga’yı pençeledi

A+A-

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanan seyir zevki yüksek karşılaşmada istediğini alan takım Yenicami oldu. Karşılaşmaya hızlı başlayan Yenicami daha ilk dakikalardan itibaren maçı kazanma isteğini ortaya koydu. Karşılaşmaya hızlı başlamakla birlikte pozisyonlar da üretmeye başladı. MTG takımının hücum oyuncularını çok iyi kapatıp kazandıkları toplarla akıllı hücum yaparak MTG takımına çok zorluk yaşattılar. Bunu yazacağımı hiç tahmin etmezdim ama son vuruşlarda daha dikkatli olabilselerdi maç daha farklı skorla da Yenicami lehine bitebilirdi.

            MTG takımı maç başından itibaren Salı günü oynayacağı kupa maçını daha çok düşündüğünü gösterdi. Buna bir de sakatlıklar eklenince istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Yaptığı 4 oyuncu değişikliğinin 3 tanesi sakatlık nedeniyle yapılan zorunlu değişikliklerdi. Diğer karşılaşmalardan çıkan sonuçlar neticesinde çok bir kaybı olmadı. Ürettiği birkaç pozisyonu da değerlendiremeyince maçtan mağlup ayrıldı.

            Yenicami takımı diri olduğu dakikalarda MTG takımına baskı yaparak hata yapmaya zorladı ve kazandığı toplarla da geliştirdiği hızlı ataklarla pozisyonlar üretmeyi başardı. Defans hattı hemen hemen hatasız oynadı. MTG hücum oyuncularına neredeyse göz açtırmadılar. Oyunu 2. bölgede kabul edip MTG takımı topu bu bölgeye getirdiğinde 2’li hatta 3’lü baskıyla sıkıştırıp topu kazandılar. İkili mücadelelerin çoğunu kazandılar attıkları tek golle de hak ettikleri altın değerinde 3 puanın sahibi oldular.

            MTG takımı bir türlü Yenicami takımının bu baskısına cevap veremedi ya da bu baskıyı kıracak ikili mücadele kazanımını sağlayamadı. Böyle olunca da fazla pozisyon üretemediler. Arif, Sadık ve Emre de sakatlanıp oyundan çıkınca hücum hattı da güç kaybetmiş oldu. Pote çok fazla topla buluşamadı. İlerde top basamayınca istediği baskıyı da sağlayamadı. Aslında topu yere bastı pas yaptı orta sahayı geçebildi ama Yenicami defansı bütün müdahalelerde başarılı olunca gol atma başarısı gösteremedi ve Mağusa’ya eli boş döndü.

            Maçta Yenicami defansında görev alan Emirhan yaptığı yerinde müdahalelerle ve Pote’yi çok iyi marke etmesiyle göze batan futbolcu oldu.

Bu yazı toplam 836 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar