Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Kaleci hataları affedilmedi

A+A-

 

Enteresandır maçta kaydedilen üç golde de kaleci hataları vardı. Önce genç ve tecrübesiz Gültekin’in aceleyle kaptırdığı topun gol olması, sonrasında ise Ersoy’un üzerine gelen topun zeminin de etkisiyle ağlara gitmesi ve ikinci devrede yine üzerine gelen ve kontrol edebileceği topu sektirtmesiyle gelen golle, skoru bir anlamda kaleciler tayin etmiş oldu. Ancak oyun anlamında iyi bir Lefke izledik. Rövanşı almak ve kazanarak rahatlamak isteyen Lefke, maça da iyi başlayan taraftı. Ancak aldığımız bir bilgiye göre hasta olan veya diğer bilgiye göre kadroya kendi isteğiyle katılmayan kaleci Mehmet Özeralp’ın olmaması seçenek olarak genç ve tecrübesiz Gültekin’in kaleye geçmesine neden oldu. Bir hata yapmasına ve o hatanın gol olmasına rağmen maç içerisinde çok kritik 2-3 pozisyonu önledi ve takımının galibiyetinde pay sahibi oldu. Kanatları çok iyi kullanan Lefke, orta alanda pas yapma sıkıntısı çekse de Kasım’ın oyuna ağırlığını koyduğu anlarda oyun üstünlüğü de kurmayı başardı. Sonuçta hatalardan en çok yararlanan Lefke maçı kazanırken hem rövanşı aldı, hem de rahat bir nefes de almış oldu.

Yeni Boğaziçi takımı bilinçaltında belli ki bir baskı hissediyor. İyi bir yönetim, iyi bir teknik adam ve ekip ve en önemlisi fedakar hane oynayan bir futbolcu topluluğuna sahip olması camia için ciddi bir artı. Ancak bazen bu tip kayıpların olması da muhtemeldir. Bugün takım kötü bir oyun sergilemedi. Beraberlik belki de hakkedilmiş bir skordu. Hatta Diallo basit bir vuruş yapabilse ve yerden vurarak topu ağlara gönderebilse takım öne geçecek ve galibiyet gelecekti. Kaçırılan penaltıdan sonra, rakibin kaçırdığı penaltı sonrası artık maçı rölantide bırakmak gerekirdi. Ancak kanatlardan etkili yüklenen ve hızlı atak geliştirme özelliği olan bir rakibe karşı daha fazla direnç gösterilmesi gerekirdi. Mehmet Sakallı’nın eksikliği hissedildi. Talihsiz ikinci golle birlikte moraller daha da bozuldu. Son anlardaki baskı ise yetersiz kaldı. Ancak bu mağlubiyetin takımı olumsuz etkileyeceğine inanmıyorum.

Savaş Tilki genelde iyiydi. Yardımcıları da öyle. Ancak Allen’e yapılan son dakika müdahalesinde penaltı kararı verebilirdi.

Bu yazı toplam 894 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar