Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

İyi savunma gol getirir

A+A-

Başlık, teoride olmasa da pratikte geçerli olmalı diye düşünüyorum. Dünkü maçta Yeni Boğaziçi bunu çok güzel uyguladı. Başardı da.

Beşli savunma ve önlerinde Diallo’yla standard oyununu yine oynadı. Geride kalan tüm maçlarda artık bu taktikle oynayacak bir takım görüntüsü de çizildi. Bir puan bile değerli. Bunun bilinciyle oynayan ve savunmada pozisyon vermesine rağmen hata yapmayan bir Yeni Boğaziçi izledik.

Blessing’in hücumda tek başına katkısı oldukça fazlaydı. Top tuttu. Pozisyon bulmaya çalıştı. Yakaladığı altın değerinde fırsatı pozitif değerlendirdi. 

İlk devrede varlık gösteremeyen takımın, ikinci devreye adeta önde girmesi motivasyonu da artırdı. Mücadele anlamında rakibine göre daha iyi oynadılar.

Savunmada özellikle İsmail Tırlık sahanın en iyisiydi. Göbekte oynayan başarılı futbolcu, kritik müdahalelerle savunmayı rahatlattı.

Kaleci Ersoy’un iyi yer tuttuğu pozisyonların gol olmamaya devam etmesiyle Cihangir’in  motivasyonu azaldı.

Göbeği kapatan rakip karşısında kanatlardaki etkinliği artırmak adına Mikail’in ikinci devrede sol kanada yerleştirilmesiyle daha etkin bir kanat oyunu oynayan Cihangir’de son vuruşlar golü getirmedi.

İki serbest atış vuruşlarında direkten dönen toplar ve ikinci devrede özellikle Mete’nin boşta kaldığı pozisyonlarda topu dışarı göndermesi, mağlubiyette önemli faktörlerdi.

Kaleci Özgür’ün yaptığı kritik hatayla, iyi oynadığı bir maçta yenik duruma düşen takım, beraberlik şanslarını defalarca bulmasına karşın bunlardan yararlanamadı. Yannick kötü günündeydi.

Patrick bulduğu az sayıda pozisyonu pozitif değerlendiremedi.

Savunmasından iyi çıkan ama hücumda beklenenden çok uzak bir Cihangir izledik. Hücum hattındaki oyuncularda uyumsuzluk da dikkat çekti.

Yeni Boğaziçi’nin umut yolculuğu akıllı taktiklerle doğru bir şekilde devam ediyor.

Cihangir ise kazanması halinde sıralamada rahatlayacağı bir konuma geleceği maçta adeta fırsat tepti. Kerem Eran iyi bir yönetim gösterdi. Yardımcıları da iyiydi.

 

Bu yazı toplam 586 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar