Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

İkisine de yaramadı

A+A-

Yani amaç Süper Ligi ikinci bitirmek düşüncesi ise, beraberlik ikisine de yaramadı.
Doğan T. Birliği’nin, daha önceden çalıştığı kanat bindirmeleri ile kale önüne topu keserek hava topları ile golü bulma isteği, düşünce olarak işe yarasa da, tatbikatta pek de işe yaramadı. 
İlk yarıda Aydın ve Salih ile kanatlardan top getiren Doğan, yapılan ortalara yükselen Halil, Billy, hatta Ahmet Sönmez ile gol aradı ama bir türlü topu çerçevenin içine gönderemeyince ilk yarıda golü bulamadılar. İlginçtir, DTB kalesine fazla gelemeyen, hatta geldiğinde de düzgün vuruşlar yapamayan Gönyeli, Rıdvan’ın kötü vuruşunun direğe çarparak gol olması ile ilk yarıda öne geçti.
Gönyeli, belki teknik kapasitesi yüksek olmayan futbolculardan kurulu ama taktik anlayışları mükemmel bir takım. Topu kazandıklarında hızla orta sahayı geçiyorlar, rakip savunmayı az adamla yakalayarak gol arıyorlar. Yer değiştirerek oynayan Ahmet Hatay, Şükrü, Rıdvan ve Ahmet Can ile bunu defalarca denediler. 
İkinci yarıda Ali Akbulut ve Bayram’ı oyuna alan Doğan kenar yönetimi, orta sahayı kontrol altına alarak Gönyeli’nin geçiş hücumlarını önledi. Pozisyonlar da bulmaya başladı, Billy, kısa boyuna rağmen Kemal gibi uzun boylu bir kaleciye kafa golü atarak skoru eşitledi. Ancak yine Billy, maçın sonlarında kale yerine topu yan tarafta atınca takımını galibiyetten etti. 
Doğan T. Birliği bir türlü galibiyet golünü atamadıkları için elbette üzüldüler, çünkü ikincilik şansı kaçtı ama aynı şansı yakalama olasılığı olan Gönyeli’nin zamana oynamasını yadırgadım açıkçası. Belli ki, yenmeye değil, yenilmemeye gelmişler. Maç sonu taraftarların sevinci de bunu ortaya koydu. 
Neticede, Doğan ve Gönyeli Ligi üst sıralarda tamamlayarak sezona nokta koydular. Ama DTB’nin sezonu taçlandıracak bir şansı daha var. En azından MTG’nü yenerek Kupa’ya uzanma şansları devam ediyor.

Bu yazı toplam 696 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar