Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Hazırlıklar tamam… mı?

A+A-

Öncelikle 2021-2022 futbol sezonunun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını dilerim. Hiçbir sporcunun sakatlık yaşamadığı bir yıl olsun.

 Bu yıl ilk kez karşınızdayım. Kıbrıs Türk futboluna futbolcu olarak katkı koyduktan sonra bir spor yazarı olarak da katkı koyabilecek olmanın gururu içerisindeyim.

Pandemi sürecinin ülke futbolu üzerindeki etkisini çok hissedileceği bir sezon olacak kanısındayım. Futbola ara verilen uzun bir süre sonunda sezon yeniden başladı. Futbolcuların pandemi süresince kendilerine ne kadar bakıp bakmadığının ortaya çıkacağı bir dönem bizi bekliyor. Covid-19 geçirmiş futbolcuların kondisyon kazanımlarını nasıl etkilediği ortaya çıkacaktır. Hazırlıklar gerçekten tamam mı? Değil mi? Soruları sanırım sezon boyunca devam edecektir. Hem futbolcularımızı hem de teknik heyetlerimizi çok zor bir sezon bekliyor diye düşünüyorum…

Gönyeli ile Türk Ocağı arasında oynanan karşılaşmada Gönyeli takımı maça baskılı ve atak başladı.  Defansını önde kurarak ve 3. Bölgede baskı yaparak kazandığı toplarla gol bulmaya çalıştı. Bunun karşılığını da bulduğu erken golle aldı. Özellikle Ahmet Can ve Kahraman’la sağ kanadı çok iyi kullandı. Golü de bu kanat varyasyonlarından biriyle buldu. İlk yarının ortalarına kadar Türk Ocağı’nın pas yapmasına ve baskı kurmasına izin vermedi. Kazandığı topları daha verimli kullanabilselerdi fark maçın ilk bölümlerinde daha da açılabilirdi ancak hem pas tercihlerinde yaptıkları hatalar, hem de ilerde çoğalmada sıkıntı yaşamaları bunu engelledi. İlk yarının ortalarında Gönyeli takımının hareketliliğini kaybetmesi buna bir de Türk Ocağı orta saha oyuncularının pas alışverişini yapamamaları eklenince oyun temposu düştü.

İlk yarıda Türk Ocağı takımı bir iki duran top dışında çok fazla bir varlık gösteremedi. Gönyeli kalecisi Kemal çok rahat bir ilk yarı geçirdi. Türk Ocağı oyuncuları pas alışverişlerinde yaptıkları hatalardan dolayı Gönyeli takımının temposunun düşmesine rağmen baskı kuramadı. İkinci yarıda oyunda dengeyi kurdu. Daha baskılı görünmesine rağmen çok fazla pozisyon üretemedi. Maç boyunca tek bir net pozisyonu vardı onda da Gönyeli kalecisi kemal başarılı bir kurtarışla golü engelledi. Çok fazla duran top kazanmasına rağmen hatta etkili ortalara rağmen duran topları neticelendirmede başarılı olamadılar. İlk dakikalarda bulduğu golü korumayı başaran Gönyeli takımı 3 puanı hanesine yazdırdı.

Türk Ocağı takımında Doğukan ve Remzi en hareketli isimlerdi ancak ikisinin çabası sonucu değiştirmeye yetmedi. Gönyeli takımında ise Ahmet Can Temel ve Kahraman öne çıkan isimlerdi.

Bu yazı toplam 1442 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar