Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Hamamın namusunu Arda temizledi

A+A-

Şampiyonluk iddiası taşıyan takım futbolcularının en büyük zaafları, puanlarına bakarak zayıf gördükleri takımlarla oynarken, nasıl olsa yeneriz havasında sahaya çıkmaları olsa gerek.

En azından ilk yarı Doğan’da da bunu gördük.

Soldan gelen Salih’in bolca top ezmesi, Billy’nin tutuk başlaması, Farouk dışında orta sahada top ezmeleri, Hamitköy’ün özellikle uzun toplarla buluşturduğu Emmanuel’in güçlü fiziği yanında, hızı ve teknik kapasite yüksekliği sayesinde karşılaşmanın başında Cemre ile öne geçmesi, Doğan futbolcularını kendine getiren faktör oldu.

Toykan ve Emmanuel’in kazandığı toplarla Cemre’yi buluşturmaları Doğan kalesinde tehlikeler yarattı. İlk yarının son dakikasında Ali Savaşan çizgiden topu çıkarmasa, Doğan iki farklı yenilgi ile ikinci devreye başlamak zorunda kalacaktı.

Tansel, kanat akınlarında etkili olamadı. Halil, rakip savunma arasından çıkamadığı gibi top eziyor, hava toplarında etkili olamıyor. Billy, sağ kanatta savunmadan topu çıkarmakla uğraşmaktan Hamitköy ceza alanı içinde etkili olamadı.  

İkinci yarıya sarı kartlı Ali Akbulut yerine Kenan ile başlayan Doğan gerçek futbolunu göstermeye başladı. Kenan, hem duran toplardan, hem köşe atışlarından rakip alana indirdiği toplarla arkadaşlarını buluşturdu ama hem Billy, hem Arda, hem de Halil bu topları değerlendiremediler. Kenan da üç kez kaleyi yokladı ama birini, Sercan çizgiden çıkardı, ikisi az farkla dışarı gitti. Arda 90+4’te kafayı vurdu da, hamamın namusunu kurtardı. 90+5’te Kenan’ın kafa vuruşu direği yalayarak dışarı gitmese, uzatmada üç puanı almaları işten bile değildi.

Hamitköy, Doğan karşısında hiç de puan cetvelindeki yerlerini hak edecek futbol oynamadı. Savunmada mükemmel kapandılar. Kaleci Tolga harika kurtarışlar yaptı. Kazandığı toplarla hızla rakip alana deplase olabilen, kolay adam geçebilen, yapılan faullere rağmen mücadeleyi devam ettiren Emmanuel ile birçok pozisyon yarattılar. Maçın başında Cemre O’nun asisti ile golü atınca, 90+4’e kadar da karşılaşmayı önde götürdüler. Uzatmada Doğan baskısı Arda ile golü getirince, bir puana sevinmek yerine üç puan kaybıyla üzüldüler.

Hamitköy, gol atabildiği karşılaşmalardan puan veya puanlarla dönebilecek bir takım. Emmanuel, yabancı olarak gerçekten iyi bir tercih. Kolay rakip geçebiliyor. Çok güçlü bir fiziği var, ayrıca savunma dengesini bozacak kalitede bir futbolcu. Toykan ve Cemre de ileride ona destek olabilecek iyi oynayan futbolcular. Eh… İyi bir kaleci ve savunma oyuncuları da var. Böyle oynadıkları sürece puan cetvelinin altlarından hızla üstlere yükselecekleri konusunda bir şüphem yok.           

Bu yazı toplam 682 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar