Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Gönyeli liderliğe, ya Mesarya?

A+A-

Gönyeli tepede ligin üst sıralarını etkileyecek bir karşılaşma vardı; Gönyeli - Mesarya. Bu karşılaşmada futbol adına neler yapılması gerektiği ile neler yapılmaması gerektiğini izledik. Liderliği tekrar geri almak isteyen Gönyeli takımı ile kaybetmesi halinde üst sıralara olan puan farkının artacağı Mesarya takımı.

Maç genelde orta saha mücadelesi şeklinde geçti ancak sahada ne yapması gerektiğini bilen, daha takım görüntüsünde olan, daha atak olan bir Gönyeli takımı vardı. Gönyeli takımı ilk yarının son dakikalarında 10 kişi kalmasına rağmen kalesinde çok fazla pozisyon vermedi. Defans hattı iyi çalıştı. zaten durgun olan Mesarya forvetlerini durdurmada zorlanmadılar. 10 kişi kaldıktan sonra iyi kapandılar ve kontrataklarla pozisyonlar buldular. Bir futbol takımının eksik kaldığı zaman nasıl oynaması gerektiğini gösterdiler.

Mesarya takımında işler yolunda gitmiyor. Pas yapmakta zorlanıyor dönen toplarda sıkıntı yaşıyorlar. Bunun yanında ikili mücadele kazanmada da sıkıntıları var. Geçen hafta DTB maçında da ayni sıkıntıları yaşadılar. Futbol mücadele oyunudur. Sahada mücadele etmezseniz maç kazanma şansınız çok azdır. Mesarya forvetleri bu maçta çok durgundu, Joseph eski formundan çok uzak Mustafa Yaşinses çok koşuyor ama top alamıyor. İbrahim Çıdamlı oyun kurmaya çalışıyor ama pas verecek ileri uç elemanı bulamıyor. Kolay gol yemiyorlar ama bunun karşılığında da pozisyon üretemiyorlar. Gönyeli maçındaki en büyük sıkıntıları forvet hattının çok hareketsiz olmasıydı. Pozisyon üretmek istiyorsanız hareketli olacak hem kendiniz hem de takım arkadaşlarınız için alan yaratacaksınız. Bunları yapmazsanız pozisyon üretemezsiniz. Mesarya takımının bu konuda eksiklerini gidermesi gerekiyor.

Gönyeli takımı hakkettikleri bir galibiyet aldılar. Çok koştular çok mücadele ettiler hata yapmadılar 10 kişi kalmalarına rağmen doğru oyunla maçı 2-0 kazanarak liderlik koltuğuna tekrardan oturdular.

Bu yazı toplam 718 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar