Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Gönyeli istediğini aldı

A+A-

İlk yarıda öne geçmek için sürekli hücumu düşünen iki takım da üç dakika arayla golü buldular ama arkasını getiremediler. Pozisyon bulamadıklarından değil tabi; kalecilerin, topun çerçevenin içine gitmesine engel olmayı başardıkları için. Özetle, Yeşilova kalecisi Kemal ile özellikle Gönyeli kalecisi Kemal yerinde çıkışları ile başka gole izin vermediler.

Yeşilova, ilk yarıda Gönyeli karşısında rakibine oyununu bir türlü kabul ettiremedi. Bunda Gönyeli orta sahasında Hamis, Ahmet Ertay ve Ahmet Can’ın etkili oyunu kadar, Yeşilova sağ kanat savunucusu Mustafa Vardi’nin kanat oyuncusu gibi ilerde oynaması nedeniyle, orta sahada beyin konumundaki Fidelis’in onun açığını kapatmak için sık sık sağ beke kaymasından kaynaklandı. Enteresan olan, ilk yarıda Yeşilova sağ kanat yerine, sürekli soldan ataklar geliştirdi. Haliyle Fidelis hücuma yeterince katkı koyamadı. 

İkinci yarıda her zamanki gibi Ömer çıktı, orta sahaya Mustafa Salk monte edildi. Hamis’in çıkması, Fidelis’in ortada oynaması ile baskıyı da kurdu ama bir türlü Gönyeli savunmasını ve kaleci Kemal’i geçemediler.

İkinci yarıda oyuna giren Mustafa Salk şanssız bir şekilde 60’ta sakatlanıp çıktı, yerine Gökhan girdi. Yasin orta sahada, Billy’nin arkasında oynamaya başladı. Gökhan, onun yerine sağ kanata geçti ama Yasin’in yaptığı kanat bindirmelerini gerçekleştiremedi. İlk yarıda çok başarılı oynayan, takımının golünü atan ve bir aşırtma vuruşu direkten dönen Aksel de yorulunca, Yeşilova orta sahası top kaptırmaya başladı. Getirdiği topları çerçevenin içine yollayamayan Yeşilova, az daha kaybedilen bir top sonrası golü kalesinde görüyordu. Gönyeli, hızlı çıkan Sylla ile mutlak bir golü kaçırmasa, Burak yine bir kontratak sonunda topu sürmek yerine durmasa, belki de Yeşilova sahasından yenik ayrılacaktı.

Gönyeli, sıralamadaki yerini hak eden bir oyun oynadı. Kaleci Kemal ve savunma gerçekten başarılı bir futbol ortaya koydu. İkinci yarıda Hamis yorulup çıkınca orta saha düştü, geriye çekilerek beraberliğe razı bir futbol oynadılar ama Sylla ve Burak biraz daha becerikli olsalar, üç puanla dönmeleri işten bile değildi.

Futbol Federasyonu karşılaşma saatlerini daha öne çekmek için ne bekliyor? Anlamak mümkün değil. Dün 75. dakikadan sonra güneş tamamen çekildi, pozisyonları görmek olanaksız hale geldi. Maç biraz daha uzasaydı, karanlıkta maç izleyecektik.

Bu yazı toplam 580 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar