Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Gole doyduk

A+A-

Yeşilova-Mağusa Türk Gücü arasında öyle bir ilk yarı izledik ki, tadına doyum olmaz. Düşünün, 31 dakikaya sığan tam altı gol. Üstelik, goller peşi sıra atıldı. Henüz birinci dakikada Emre Özsin perdeyi açan golü attı, Altı da Billy Mehmet skoru eşitledi. Yine Emre 16’da kafa vuruşu ile golü buldu, 18’de Yasin skoru eşitledi. 25’de Yeşilova Yasin’le öne geçti, 31’de Emre kendisinin ve takımının 3. golünü kafa vuruşu ile Yeşilova ağlarına bıraktı.

Sadece goller mi bize keyif verdi? İkili mücadeleler, kanatlardan yapılan ataklar, kale önü mücadeleleri, uzaktan atılan ama ya kalecilerin kurtardığı ya da kenardan dışarı çıkan toplar taraftarların yüreğini ağzına getirdi.

İkinci yarıda takımların yorulacağını bekliyordum ama yorulan yedek kulübesi daha genç ve deneyimsiz futbolculardan oluşan Yeşilova oldu. İlk yarıda görevini yapan Aksel ikinci yarıda yerini Gökhan’a bıraktı. Orta saha düşünce, MTG oyunu Yeşilova sahasına yıktı. Kossi çıkıp yerine Şenol geçince, MTG ikinci yarıda da sayısız fırsatlar buldu. Mağusa’nın yedek kulübesi gerçekten zengin. Uvanç’ı da alan Ali hoca, sakatlanan Emre Kuvvetlişahin’in yerine Abdülaziz’i aldı ama kale önü mücadeleler başka gol getirmedi.

Yeşilova’da Billy Mehmet, ilerleyen yaşına rağmen mükemmel oynadı. Hem gol attı, hem de Aksel’e asist yaptı. Savunmada Eyüp-Mejdi ikilisi Emre Özsin’i bir türlü kontrol edemediler. Vakkas sol kanatta etkili ataklar geliştiremedi. Ömer, orta sahada bekleneni veremedi. Mustafa’da solda MTG ataklarında pasif kaldı.

MTG, özellikle duran toplarda çok etkili bir takım. Tabi, Uğur’un kullandığı duran topların etkili olması kadar, yerden ve havadan Emre’nin mükemmel vuruşları golleri getirdi. Ünal da 90 dakika koştu, orta sahada hemen tüm Yeşilova ataklarını durdurdu. Yerli statüde oynayan Sadık klas bir futbolcu… Çalışkanlığı, top taşıması, mücadele azmi ile MTG’ye katkısı olacak.

Orhan Dural Stadı maç izlemek için biz spor yazarları için bir işkence. Taraftarlar arasında oturmak zorunda kalmamız, teller ve direkler nedeniyle saha görüş olanağımızın kısıtlı olması, sıcak havalarda ense pişiren güneş, kışın yağmur yağdığında ıslanmamız nedeniyle maç izlemek istemediğim tek saha. Ama iyi ki gelmişim; Yeşilova da MTG’de bize inanılmaz zevkli bir 90 dakika yaşattılar.
 

Bu yazı toplam 705 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar