Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Gol olup yağdılar

A+A-

Hafta arası kupa maçında birer golle berabere kaldığı Girne Halk Evi’ni, hem de deplasmanda lig maçında yedi golle geçen Yenicami, soğuk havada az sayıdaki taraftarın içini ısıttı.

Girne futbolcuları için söyleyecek bir şey yok. Hemen tamamı Süper Lig için teknik kapasitesi yeterli olmayan futbolculardan kurulu. Bir de cezalı olduğu için oynayamayan stoper Ali Nazlıoğlu ile sakat olan Mehmet Yıldız da olmayınca, savunması yol geçen hanı olmuş.

Sanırım A takımda ilk kez oynayan Caner ile Eşref ellerinden geleni yaptılar ama takımın kapasitesi bu olunca yapacak bir şey yok. Yine de GHE futbolcularını kutlamak gerekir. Düşmeleri kesin olmasına rağmen kesinlikle oyunu çirkinleştirmiyorlar. Oynamak adına, gol atmak uğruna çabalıyor ve mücadele ediyorlar ama dedim ya; rakip takım onlardan çok çok iyi olunca, yenilgi kaçınılmaz oluyor, hatta bazen de böylesine fark yemek kaderleri oluyor.

Yenicami, rakibi karşısında gerçekten mükemmel bir oyun oynadı. Karşılaşmanın hemen başında golü yemelerine rağmen beş dakika içinde eşitliği yakaladılar. Sonrası, GHE için kabus…

İlk yarıda dört gol, ikinci yarıda ise üç gol daha atarak belki de sezonun en farklı galibiyetine imza attılar. Aslında fark daha da büyük olurdu, tabi kaleye atılan şutlar çerçeveyi bulsaydı.

GHE stoperi Halil’in kendi kalesine attığı golle eşitliği yakalayan Yenicami, Selim’in, Mehmet Çavuş’un birer, Asrın ve Hascan’ın ikişer golü ile perdeyi kapattı. İkinci yarıda belki sadece üç gole imza attılar ama neredeyse maçın tamamını tek kale oynadılar. Düşünün, GHE, Yenicami kalesine ikinci 45’de sadece bir kez gelebildi, ondan da Mehmet Erfinike topu Kaleci Övgü’ye teslim etti.

Takım halinde mükemmel oynadılar ama Hascan’ı diğerlerinden ayırmak gerekir. Adeta orkestra şefi gibi takımı yönetti. Savunmadan top taşıyor, orta sahadan getiriyor, ileride topla oynuyor, iki asist ve iki gol ile oynadı. Ayrıca en az beş pozisyonda da arkadaşlarına gollük paslar verdi. Hascan’ın harika futbolu yanında, Asrın’ın güzel futbolu da dikkati çekti.

Yedi gol atan Yenicami, farkı daha da yükseltebilirdi ama golcüsü Keita şanslı gününde değildi. İyi ki daha fazla atmadılar; KTFF Gözlemcisi arkadaşımız yedinci golü sisteme geçemedi. Şaka bir yana, Yenicami, daha farklı bir yengi alsaydı, O’nun işi daha da zorlaşacaktı.

Süper Lig’de ilk kez maç yöneten Ferhat Tuna, önemli bir hata yapmadı ama iyi niyetli davranacak diye faul yapan ve düdükten donra topu atan futbolcu ile, rakibini çekerek durduran futbolcuya kurallar gereği sarı kartı göstermeliydi. İyi niyetli olmak başka, kuralları uygulamak başka...

 

Bu yazı toplam 739 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar