Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Doğan’a diş geçiremediler

A+A-

İkinci devrede yaptığı transferlerle güçlenen Mesarya, birçok takıma kök söktürdü ama Doğan’a diş geçirmesini başaramadılar.

Aslında Mesarya’nın oyununu bozan Doğan savunması ve sahanın her tarafında iş yapan, en çok koşan, en çok rakip kaleye şut atan ve top getiren Billy’in muhteşem oyunu oldu.

Billy, ilk geldiği sezonda oynadığı gibi, sahada kaldığı 90 dakika boyunca koştu, savunmadan top çıkardı, orta sahada top kazandı, Kenan’ın yokluğunda duran topları kullandı, gol atamadı ama ilk golün yaratıcısı oldu. Özetle, mükemmel oynamak nasıl olur derseniz, işte Billy öyle oynadı.

Kalede Cem’e özellikle ilk yarıda hemen hiç tehlikeli top gelmedi desek yeridir. İkinci yarıda da, gelen topları kontrol ederek gol olmasını önledi. Doğan savunmasının başarılı oynaması da kaleyi kapamasına katkı koydu. Çağrı, hem savunma görevinde, hem de ileri top taşımakta iyi işler yaptı. Savunmanın göbeğinde Farouk ve Ahmet Sönmez kusursuz oynadılar. Ahmet, duran toplarda ileri çıkarak gol aradı, ayrıca ilk golü penaltıdan atan futbolcu oldu.

Tansel, sol kanatta biraz iş yapsa, ilk yarıda farkı açmaları işten bile değildi. Orta sahada Doğukan ve Sercan top kesmede başarılı, ileri taşımada sorun yaşadılar. Doğukan’ın ilk yarıdan sarı kartı olmasına rağmen, ikinci yarıda ikinciyi görerek takımını 10 kişi bırakması yersizdi, çünkü ikinci sarı kartı gördüğü faulü tehlikeli bir pozisyon yokken yaptı.

Doğukan’ın çıkması ile Mesarya baskılı oynamak istedi ama Caner Hoca zaten etkili olamayan Tansel’in yerine Ali Savaşan’ı alarak orta saha emniyetini sağladı, Halil Turan da iki kez arka arkaya kullandıkları köşe atışında, dönen topu filelere göndererek farkı ikiye çıkardı. Bir eksik oynayan Doğan haliyle rahatladı.

Mesarya savunması, özellikle Billy’in kullandığı sağ kanattan çok atak yedi. Savunma sadece kanatta değil, ortadan da Billy’i durdurmakta zorluk yaşadı. İlk yarıda Orhan bu nedenle penaltıya neden oldu. Yılların stoperi Bilal bile Billy’i kontrol etmekte çok zorlandı. Hasan, Billy’nin, Mesarya kalesine çektiği sert şutları kurtarma başarısını göstermese, fark daha da büyürdü.

İbrahim Çıdamlı, ilk yarıda kanatta başarılı olamadı, gerilerden top getirmeye çalıştı, onu da beceremedi. İkinci yarının başında Oğuzhan’la yer değiştirdi. Okan da, Remzi gibi Doğan savunmasını aşamayan futbolcu oldu. Zaten O da Kadir’le yer değiştirdi.  Ertaç, zayıf takımlara karşı etkili oynuyor ama Doğan’ın savunma futbolcuları arasında iş yapamadı. Kullandığı duran toplarda da etkili olamadı. Remzi, topla buluşmakta zorlandığı için neredeyse kayıpları oynadı. Bir tek Candy çok çalıştı, çok koştu, Doğan savunmasını zorladı ama O da çerçeveyi bulamadı.

Haliyle savunmada iyi kapanan Doğan, golleri de bulunca Mesarya’yı rahat geçti.

 

Bu yazı toplam 1003 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar