Go-kartlar piste iniyor, şampiyona başlıyor

Go-kartlar piste iniyor, şampiyona başlıyor

Uzun süredir hazırlıkları devam eden 2021 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası bu Pazar 1. ayak yarışlarıyla start alıyor

A+A-

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin organize ettiği 2021 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası bu Pazar başlıyor.

Uzun bir aranın ardından, yeni işletme kadrosuyla hizmete başlayan ZET Karting tesisleri şampiyonanın ilk yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Pazar günü saat 17.00 sıralama turlarıyla başlayacak olan program kapsamında Mini kategoride 9,  Junior kategoride 8, Senior kategoride 7 ve Master kategoride 4 pilot yarışacak.

Programa dahil olarak gösteri sürüşü yapacak olan 4-6 yaş grubu 6 Rookie kategori yıldızları hünerlerini sergileyecek.

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği, ZET Karting ve Cemsa Karting işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan 2021 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası, Hüseyin Reis ve Erdinç Özteknik'in de yer aldığı deneyimli bir sportif yönetim kadrosuyla çalışacak.

6 Ayaktan oluşacak olan şampiyonada başarılı olan pilotlar Ekim ayında İtalya South-Garda pistinde yapılacak olan “2021 ROK Cup International Final’s” müsabakasında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

 

Yarışlarda start alacak pilotlar

Mini-ROK

1.Rüzgar Miralay

2.İsmail Araz

3.Erin Bolkaner

4.Hasan H. Onalt

5.Demir Göksan

6.Rüzgar Okman

7.Ela Tütengil

8.Hasan Macila

9.Su Karalım

 

Rookie

1.Arın Bolkaner

2.Ateş Karalım

3.Olgun Yücel

4.Dalman Yücel

5.Mustafa Bağrıaçık

6.Mete Güdül

 

Junior-ROK

1.Mustafa Efeefe

2.Niyazi Özçınar

3.Arif Sezerli

4.Gazi Yuca

5.Halil Kahraman

6.Janem Öncülay

7.Metin Bıçkıcıoğlu

8.Salih Zeki Hafız

 

Senior-ROK

1.Demir Emre

2.Tolga Güryel

3.Mert Uzun

4.Janet Öncülay

5.Necati H. Güney

6.Soyhan Çuvalcıoğlu

7.Erol Özteknik

 

Master-ROK

1.Güner Ballı

2.İzzet Çınar

3.Rauf Denktaş

4.Mehmet Yücel

 

Yarış Programı

17.00 Sıralama Turları Mini (10 dk.)

17.15 Sıralama Turları Junior (10 dk.)

17.30 Sıralama Turları Senior (10 dk.)

17.45 Sıralama Turları Expert (10 dk.)

 

18.00 Yarış 1 – Mini (12 tur)

18.20 Yarış 1 – Junior (14 tur)

18.40 Yarış 1 –  Senior (16 tur)

19.00 Yarış 1 –  Expert (12 tur)

 

19.30 Rookie Challenge (4-6 yaş) – 15dk

 

20.00 Yarış 2 – Mini (12 tur)

20.20 Yarış 2 – Junior (14 tur)

20.40 Yarış 2 –  Senior (16 tur)

21.00 Yarış 2 –  Expert (12 tur)

 

21.30 Kapalı Park Açılışı

21.30 Kesin Neticeler İlanı

22.00 Ödül Töreni

Bu haber toplam 162 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.