Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Gitmek mi zor kalmak mı?

A+A-

Her türlü olumsuzluğa rağmen Yeni Boğaziçi takımı bu sezon yine zoru başarma adına mücadelesini sürdürüyor. Dün ellerine az da olsa fırsat geçse de sonunu getiremediler.

Etkili bir forvete sahip Mağusa Türk Gücü karşısında özellikle ikinci devrede yeterli direnci gösteremediler.

Kaleci Ersoy tarihi bir farkı önledi desek yeridir. Buna karşılık Mağusa Türk Gücü, cezalı olan üç önemli futbolcusundan, Nurettin, Mustafa Tekpınar ve Emre Özsin’den yoksu oynadığı maçta istediğine ikinci devrede ulaştı.

Belki orta alan ve forvette eksiklikler o kadar göze çarpmadı. Ancak Mehmet Çağakan’ın kaydettiği ikinci golü izlerken Mustafa Tekpınar’ı aradık. Forvette ise ilk devrede bulunan pozisyonlar harcanırken ve kaleci geçilemezken, ikinci devrede fırsatlar pozitif değerlendirildi. Savunmada Talat Nurtunç’un olmayışı önemli sayılabilecek bir eksiklikti.

İlk devrede sol kanatta çok iyi işler yapan, hem hücuma çıkan hem de Uğur Gök’e fırsat tanımayan Allen’in ikinci devrede santrafor mevkiine çekilmesine anlam veremedim. Bu taktik hata en çok Uğur Gök’e yaradı. İstediği boşlukları buldu. Savunma onu durdurmada yetersiz kalınca, hem kendisi gol kaydetti, hem de önemli asistler yaptı.

Rakibin sağ kanadını felce uğrattı. Ancak dün özellikle geriden gelen ataklarda kaptan Erol çok etkiliydi. Gol kaydetmesinin yanı sıra hücuma sürekli top taşıması, zaman zaman da savunmaya yardım etmesi, takım için çok önemli bir artı oldu.

Nurettin’in eksikliğini hissettirmedi. Evinde kazanan, ancak deplasmanda bir türlü istikrar bulamayan sarı yeşilliler, sanırım ikinci devrede deplasman fobilerini yenmek zorunda kalacaklar. Şampiyonluğa oynayan bir ekip sadece evinde kazanarak bu hedefe ulaşamaz.

Üstelik ikinci devrede evinde çok zorlu maçları olacaktır. Dünkü varakada yedek olarak dört oyuncunun yazılması da bana göre önemli bir eksiklikti. 18 kişilik kadro gelecek yıl belki de A takımda oynayacak olan A2 oyuncularıyla tamamlanabilirdi.

Oynamasalar da yedek kulübesinde yer almaları onlar için önemli bir tecrübe olurdu. Yeni Boğaziçi ise ligde kalmak istiyorsa ciddi takviyeye ve alternatif oyunculara ihtiyacı var. Böyle bir çalışma var mı bilmiyorum. Ancak takım bu haliyle puan kazanmayı başarmışsa, takviyelerle daha iyisini yapabilir diye düşünüyorum.
Emre Öztaşlı ve yardımcıları dün kötü bir yönetim göstermediler. Ancak Öztaşlı’nın özellikle Yeni Boğaziçi aleyhine verilen iki faul pozisyonda yanlış karar verdiğini düşünüyorum.

Bu yazı toplam 1624 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar