Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Fiziksel üstünlük galibiyeti getirdi…

A+A-

İlk yarı adına anlatılacak atılan iki golden ziyade eleştirilecek futbol vardı sadece. Her iki takımın da yaptığı inanılmaz pas hatalarının çokluğu, bir türlü oyunu kontrol altına alamama, oyun kurmada zorlanma, futbol adına yapılması gereken varyasyonların eksikliği vardı. Her iki takımın da 7-8 as oyuncusundan gerek cezalar gerekse covid-19 vakaları nedeniyle yoksun olmaları etkisini gösterdi.

            İlk 45 dakika daha çok orta alan mücadelesi şeklinde geçti. Doğan Türk Birliği oyuncuları ikili mücadelelerde üstünlük sağlasa da yapılan pas hataları sonucunda pozisyon üretmede başarılı olamadılar. DTB takımında inanılmaz bir fiziksel güç var ve her maç bunun faydalarını görüyorlar. Kolay kolay ikili mücadele kaybetmiyorlar. Bu onlar için çok büyük bir avantaj. Yaptıkları pas hatalarını da azaltırlarsa şampiyonluğun en büyük adaylarından olurlar.

            Yenicami takımı bu maçta ilerde çoğalamadı. Defansif anlamda iyi işler yaptılar ama kazanmak istiyorsanız hem defansif hem de ofansif futbolu doğru ve dengeli oynamalısınız. Eksik oyuncuların fazlalığı Yenicami takımını çok etkilemiş görünüyor. Hiçbir şekilde rakip üzerinde baskı kuramıyor ve inanılmaz pas hataları yapıyorlar. Bu detaylar da maç kazanamamalarının nedenini oluşturuyor.

            Maçın genelinde fiziksel üstünlüğünü kuran DTB ikinci yarıda oyunun kontrolünü ele alabildi. Yenicami takımının geriye yaslanmasını da fırsat bularak iyi değerlendirdi. Hem sağ kanadı hem de sol kanadı ikinci devrede iyi kullandı. Maçın son dakikalarında skoru korumak adına geriye yaslanınca bu kez Yenicami takımı baskı kurmaya başladı ancak hem pas hataları hem de son vuruşlardaki yetersizlik gol bulmalarına engel oldu.

            Sonuç olarak DTB fiziksel üstünlük avantajını kullanarak çok etkili olmadığı maçta 2-1 galip gelerek haftayı galibiyetle kapatırken Yenicami takımı kan kaybetmeye devam ediyor.  

Bu yazı toplam 590 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar