• Lefkoşa 13 °C
  • Girne 15 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • İskele 14 °C
  • Mağusa 14 °C
  • Lefke 13 °C
  • İstanbul 7 °C
  • London 7 °C

Finale yükselmek için yarışıyorlar

Finale yükselmek için yarışıyorlar
İlkokullu Küçükler Atletizm Lefkoşa ve Mağusa bölgeleri elemeleri Atatürk Stadı’nda başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi’nin Atletizm Federasyonu ile işbirliği içerisinde düzenlediği İlkokullu Küçükler Atletizm Eleme Yarışları dün başladı. Lefkoşa ve Mağusa bölgesi okullarının yer aldığı elemelerde küçük atletler elde edecekleri derecelerle okullarını finallere yükseltebilmek için mücadele veriyor.

İlk gün sonunda Lefkoşa bölgesi küçük erkeklerde Levent İlkokulu ile kızlarda Yakın Doğu İlkokulu takımsal sıralamaları birinci tamamladı. A ve B olarak ikiye ayrılan Mağusa A bölgesinde erkeklerde Akova Yıldırım İlkokulu, kızlarda Polatpaşa İlkokulu ilk sırada yer alırken, Mağusa B bölgesinde erkeklerde Dörtyol İlkokulu ile Alaniçi İlkokulu elde ettikleri puanlarla ilk sırada yer aldı. Eleme yarışları bugün yapılacak son gün yarışları ile sona erecek ve finale yükselen okullar belli olacak.

 

LEFKOŞA BÖLGESİ

Küçük Erkek

1. Levent Primary İlkokulu (121 Puan)

2. Yakın Doğu İlkokulu (103 Puan)

3. Gönyeli İlkokulu (87 Puan)

4. Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu (84 Puan)

5. TED Koleji (56 Puan)

 

Küçük Kız

1. Yakın Doğu İlkokulu (122 Puan)

2. TED Koleji (77 Puan)

3. Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu (54 Puan)

 

MAĞUSA (A) BÖLGESİ

Küçük Erkek

1. Akova Yıldırım İlkokulu (86 Puan)

2. Vadili İlkokulu (86 Puan)

3. Mormenekşe İlkokulu (79 Puan)

4. Yeni Erenköy İlkokulu (76 Puan)

5. Polatpaşa İlkokulu (76 Puan)

6. Kıbrıs Final Okulları (42 Puan)

 

Küçük Kız

1. Polatpaşa İlkokulu (114 Puan)

2. Yeni Erenköy İlkokulu (100 Puan)

3. Akova Yıldırım İlkokulu (93 Puan)

4. Mormenekşe İlkokulu (92 Puan)

5. Kıbrıs Final Okulları           (65 Puan)

6. Vadili İlkokulu (52 Puan)

 

MAĞUSA (B) BÖLGESİ

Küçük Erkek

1. Dörtyol İlkokulu (120 Puan)

2. Şht. Osman A. İlkokulu (119 Puan)

3. Alaniçi İlkokulu (77 Puan)

4. Ziyamet İlkokulu (60 Puan)

5. Doğu A. Doğa İlkokulu (39 Puan)

 

Küçük Kız

1. Alaniçi İlkokulu (132 Puan)

2. Şht. Osman A. İlkokulu (126 Puan)

3. Doğu A. Doğa İlkokulu (123 Puan)

4. Şehit Salih Terzi İlkokulu (117 Puan)

5. Ziyamet İlkokulu (95 Puan)

Bu haber toplam 1175 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Potanın yıldız şampiyonları27 Şubat 2020 Perşembe 11:48
  • Demokrasi ve YDK şampiyon26 Şubat 2020 Çarşamba 11:22
  • İlgisizlikten EUSA üyeliği kaybediliyor mu?05 Şubat 2020 Çarşamba 10:52
  • Üniversiteler koordinasyon toplantısında buluştu30 Ocak 2020 Perşembe 15:47
  • NKL ve Erenköy şampiyon13 Ocak 2020 Pazartesi 19:31
  • Futsala LTL damgası07 Ocak 2020 Salı 18:04
  • Finalistler belirlendi06 Ocak 2020 Pazartesi 19:39
  • UKÜ ve GAÜ birinciliğe pedal çevirdi28 Aralık 2019 Cumartesi 23:01
  • Krosun şampiyonları belirlendi20 Aralık 2019 Cuma 18:06
  • İkili temaslarla iyi ilişkiler kuruluyor17 Aralık 2019 Salı 18:29
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30244276
    2MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30185759
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK30176757
    4TÜRK OCAĞI LİMASOL301410652
    5YENİCAMİ AK30156951
    6BAF ÜLKÜ YURDU301351244
    7CİHANGİR GSK301341343
    8GÖÇMENKÖY İYSK301261242
    9LEFKE TSK301161339
    10KÜÇÜK KAYMAKLI TSK301151437
    11GÖNYELİ SK301131636
    12HAMİTKÖY ŞHSK30971434
    13BİNATLI YSK30971434
    14DÜZKAYA KOSK30751826
    15ÇETİNKAYA TSK30671725
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK30462018
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.