Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Eksik olsun

A+A-

Rakiplerinin her gol attığında, hele hele uzatmanın başladığı ilk dakikada finali kaybetmenin verdiği hazımsızlıkla dolu pet şişeleri rakip taraftarlara atmak isterken, arada kalan biz spor yazarlarının kafasına atan Kaymaklı seyircilerinin yaptıkları gerçekten çok çirkindi. Türkiye’de FİFA kokardı takmış, ülkemizde önce hakem hocalığı, sonra da spor yazarlığı yapan Coşkun (Kutay) Hocamızın kafasına dolu pet şişeyi atan psikopat kendisi ile gurur duysun!

Böylesi kalabalık ve coşkulu taraftar önünde, yüksek atmosferde oynanan güzel maçı yazmak varken, biz neleri yazıyoruz ama bu, maçtan daha önemli sosyolojik bir hadise. Her düdük çaldığında, her faul de sahaya pet şişeleri atanlar, gollerden sonra iyice azıtarak ellerinde ne varsa rakip taraftarların üzerine atmaya başladılar. Kaymaklı’nın genç taraftarları, hem de aralarında genç kızlar varken defalarca “Sahaya ineriz, ananızla cinsel ilişki kurarız” diye tempo tutmaları, sporun ”Kardeşlik, Dostluk ve Centilmenlik” öğeleri ile tam uyumlu idi!

Hadi bunlar terbiyesiz; küfür etmek, karşı takımın taraftarlarına saldırmak ve ellerindekileri atmak için maça gelmeyi bahane ediyorlar. Onca polis niye var? Tek yaptıkları “Atma, yapmayın” demek. Bu iş için eğitilmiş emniyet mensupları görevlendirilmedikçe, biz bu çirkinlikleri görmeye devam edeceğiz. Sanmayın ki salt Kaymaklı taraftarları bunları yaptı. Aynı şeyleri yapan DTB’nin gençleri de çoğunlukta idi.

Başladığı 11’le maçı bitiren DTB, perdeyi Billy ile açtı, Halil de devam etti, finişi 90+1 de Tansel yaptı. Bu gollerde de Kenan’ın katkısı çok büyüktü. Sakatlıktan yeni çıkan Kenan, gol atmadı ama üç golde de başrol oyuncusu idi. Billy’e asist yaptı, Halil’in golünde topun geri gelmesini sağlayan vuruşu yapan yine O idi. Tansel’in golü öncesi, Kaymaklı savunmasını karıştıran da O oldu.

K.Kaymaklı, iyi oynamasına rağmen elendi, çünkü Ali, Savaşan Felix’e göz açtırmadı. Ahmet tüm topları savunmadan uzaklaştırdı. İlk yarıda etkili olan Muhammed Ali ve Yankı’ya, ikinci yarıda Caner Hoca tedbir alınca, ikisini de oyundan almak zorunda kaldılar. Kaymaklı’nın beraberlik golünü öncesi Felix’ten çıkan topu 2. Yardımcı DTB’nin aleyhine verdi. Hakem Kerem Eran, önce Doğan lehine taç atışı verdi, yardımcısı ısrar edince, kararını değiştirdi ve K.K. lehine verdi, bu taç atışı gitti gol oldu.

Yani, Yardımcı hatasında ısrarlı olmasa, DTB gol yemeden daha önce finali garantileyecek, oyunda bu denli gerilmeyecekti.

Maçın bitimi ile saha da karıştı; kaleci Cenk’e saldıran Kaymaklı futbolcularını yine kendi kenar yönetimdeki kişiler önledi.

Bu yazı toplam 1298 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar