Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Dumlupınar öyle istedi

A+A-

Yonpaş Dumlupınar maça ilerde baskı ile başladı. Mesarya takımına pas yapma şansı vermedi. Kazandığı toplarla da hızlı hücum yaptılar. Mesarya ise ilk dakikalarda oyunu daha çok kendi sahasında kabul etti.

20’nci dakikadan sonra ise oyun dengelendi. Her iki takım da rakip ceza alanına rahat girmeye başladı ama net diyebileceğimiz pozisyonlar bulamadılar.

İki takım da o kadar geniş alanda oynadılar ki savunma anlamında özellikle orta sahada çok sıkıntı yaşadılar.

Kalite ve pozisyon açısından çok kısır bir ilk yarı izledik. Maçın ilk dakikaları haricinde her iki takım da çok rahat bir oyun oynadı. Sanki maçı kazanmak isteyen yokmuş gibi. Ve ilk yarı bu oyun profiliyle 0-0 sona erdi. Tek akılda kalan nokta Felipe’nin güzel vuruşunu mükemmel çıkaran Türkkan’ın hareketi oldu.

İkinci yarının başlangıcı da ilk yarının kopyası gibiydi. Yonpaş Dumlupınar daha baskılı ve etkili başladı. Bunun karşısında ise Mesarya daha fazla pas hatası yaparak başladı. Bir türlü pas alışverişini sağlayamadı.

Yonpaş Dumlupınar maçın 60’ıncı dakikasından sonra oyunun kontrolünü eline alan takım oldu. Sağlı sollu getirdikleri toplarla etkili ve tehlikeli oldular. Maçın son beş dakikasına kadar da bu böyle devam etti.

Son beş dakikada ve uzatma dakikalarında Mesarya takımı etkili olmaya başladı ancak golü bulan taraf Yonpaş Dumlupınar oldu. Hemen bir dakika sonra Mesarya golü bulsa da puan almayı başaramadı.

Maçın genelinde oyuna daha çok hakim olan takım Yonpaş Dumlupınar oldu. Mesarya ise beklenen performanstan uzak bir futbol oynadı.

Her iki takım da maçın genelinde takım boyunu o kadar uzun tuttular ki orta sahayı geçmek çok kolaydı.

Maçta öne çıkan isimler Yonpaş Dumlupınar takımından Mehmet Erol ve sonradan oyuna giren Berk Güçlücan oldu.

Bu yazı toplam 367 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar