Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Djokovic üzerinden oynanan çirkin oyun

A+A-

Dünya spor basınında yer alan “Djokovic’e seks tuzağı” başlıklı haberi görünce şaşırdım ve okumaya başladım.

            Sırp model Natalija Scekic yaptığı açıklama ve itiraflarıyla ortalığı karıştırdı.

 

***

            Scekic açıklamasında, Tenisin 1 numarası Novak Djıkovic’i baştan çıkarması ve bu sayede imajına zarar verip evliliğini bitirmek için kendisine 60 bin Euro teklif edildiğini vurguladı.

            Bu iddialar, zirvede yer alan başarılı raketi, mental anlamda yıkmak, imajını zedelemek ve spor arenasından belki de silmek adına planlanan bir oyunun basına sızmasıdır.

            2014 yılında Jelena Djokovic ile evlenen Novak Djokovic’in iki de çocuğu var. Novak Djokovic Yardım Vakfı’nın da başında bulunan Jelena Djokovic, eşinin kazancının bir kısmını ihtiyaçlı çocukların eğitimleri için sağlıyor. Bunun yanında da bir moda dergisi olan “Orgnl”in de direktörlüğünü yapıyor.

            Geçmiş haberleri biraz karıştırınca, Djokovic çiftinin birçok kez boşanma eşiğine geldiği yazmış. Ancak bu haberler üzerine bir açıklama yapan Novak Djokovic, “Basını takip etmiyorum. İnsanların aşkımızı okumaktansa boşandığımızı okumaya daha meraklı olduğunu anlıyorum ama bu ne Jelena’yı ne de beni etkiliyor. Çünkü birbirimizi seviyoruz” demişti.

 

***

            Bir Dünya yıldızı sporcunun sportif kariyerini noktalamak adına, böylesine ahlaksızca bir kumpasın kurulması ve bunun ifşa edilmesi, büyük paraların döndüğü organizasyonların arka kapılarında, nelerin nasıl döndüğünün de bir göstergesi.

 

***

            Natalija Scekic, kendisine para karşılığında Djokovic’i baştan çıkarma teklifi geldiğinde, ilk başlarda inanmamış, bunun bir kamera şakası olabileceğini düşünmüş.

            Svet & Scandal dergisine açıklamalarda bulunan Scekic, iş görüşmesi için İngiltere’nin başkenti Londra’ya davet edildiğini ve o görüşmede kendisine bu teklifin yapıldığını söyledi.

            Teklif sadece baştan çıkarmak da değil, Djokovic’i baştan çıkarttıktan sonra müstehcen görüntülerin kaydedilmesi ve bu görüntülerin, bu şantajı organize etmek isteyenlere iletilmesini isteniyor. Sonrası malum… Bu görüntüler sosyal medyaya sızacak, basın bunlar üzerine günlerce yazıp, çizecek. Televizyon programlarına konu olacak. Efendi kişiliğe sahip, iyi bir aile babası profili çizen Djokovic’in, öyle göründüğü gibi olmadığı algısı yaratılacak. Eşi açıklamalarda bulunacak, adına kurulu vakfa bağışlar duracak, anlaşmalar fesh edilecek ve çöküş süreci başlayacak. Tüm bunların gideri de 60 bin Euro…

            Bir insanın hayatıyla oynamanın bedeli bu kadar yani…

 

***

 

            Bu teklifin yapıldığı Sırp model Scekic, “Aklımdan ona (bu teklifi yapana) vurmak, yüzüne su fırlatmak geçti ama kendimi tuttum. Çünkü etrafta bir sürü insan vardı. Eşyalarımı toplayıp oradan ayrıldım. Umarım bu istediğini yapacak başka bir kız bulmamıştır. Çünkü bu Novak’a büyük ayıp olur. O bizim en iyi elçimiz, örnek alınası bir insan, aile babası” dedi.

 

***

            Yani hangi başarı kriteri bir insanın yaşamı üzerinden daha değerlidir. Anlamıyorum, anlam veremiyorum. Bu kumpasa kimler dahil oldu? Ne için girişildi bilemeyeceğim ama yapılan teklifin, ahlaksızca olduğu aşikar.

            Yazık…

Bu yazı toplam 1305 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar