Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Dengeli iki takım gibi…

A+A-

Maç öncesi kime sorulursa sorulsun herkes Gönyeli takımı rahat kazanır diyeceği bir maç beklentisi vardı ancak maç hiç de beklenildiği gibi başlamadı.

Oyuna daha istekli daha arzulu başlayan Baf Ülkü Yurdu takımı vardı hatta ve hatta BÜY takımının golü bulacağını beklerken en baskılı oynadığı anda golü kendi kalesinde gördü. Golden sonra oyun değişir beklentisi olanlar da yanıldı. Gönyeli takımı ilk 35 dakikada attığı gol dışında pek bir varlık gösteremedi. Yazımın başında da bahsettiğim gibi kağıt üstünde güçlü olan taraf olan Gönyeli takımı maçta çok fazla üstünlük kuramadı daha çok iki eşit güçteki takımın mücadelesi şeklindeydi.

Baf Ülkü Yurdu takımı skora bakmaksızın disiplinli oyununu sürdürdü bu yüzden de 40. dakikaya kadar çok pozisyon vermedi ancak ilk yarının son 5 dakikasında da Gönyeli takımı çok pozisyon üretti. Bunları değerlendiremeyince ilk yarı 1-0 Gönyeli lehine sona erdi.

İkinci yarıya her iki takım da ayni 11’le başladı. Maç ilk yarı başlangıcının bire bir kopyası gibiydi iki dengeli ekibin mücadelesi. BÜY takımı baskısını daha da artırınca eşitlik golünü da buldu. Oyun öyle bir gelişti ki golü yine BÜY bulacakmış gibi ancak ilk yarıda da olduğu gibi en baskılı olduğu anda golü köşe atışında yine Gönyeli takımı buldu.

BÜY takımı oyunu rakip sahaya yığmadan hızlı hücum deniyor. Son paslarda ve vuruşlarda başarılı olamıyor. Böyle olunca da gol bulması zorlaşıyor. Final pası ve son vuruşlarda başarılı olabilselerdi maçın sonucu farklı olabilirdi. Gönyeli takımı ilk yarının son 5 dakikası hariç maç boyunca istediği baskıyı bir türlü kuramadı. Orta sahasını fazla kullanmadan topu hücuma taşımayı denedi. Daha çok tek toplarla forvet hattını kullanmaya çalıştı. Pozisyonlar da üretti ama değerlendiremedi. Zorda olsa duran topta bulduğu golle de maçı 2-1 kazanmayı başardı ve liderlik koltuğuna yerleşti.

Maçta Baf Ülkü Yurdu kalecisi Erdoğan yaptığı başarılı kurtarışlar sayesinde maçın skorunun daha farklı olmasını engelledi. Oyuna sonradan giren Hamis attığı golle takımına galibiyeti ve liderliği getirirken orta saha ve forvet arasındaki bağlantıyı da iyi sağladı.

Bu yazı toplam 1111 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar