Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Değişiklikler Kartal’a yaramadı

A+A-

Türk Ocağı karşılaşmanın başlarında Remzi ile üç kez pozisyon buldu ama bu vuruşlar dışarı gitti. Ocak savunmasında Mehmet Uçar, topla çok hızlı hareket eden Moses karşısında özellikle ilk yarıda zor anlar yaşadı. Savunmada, havadan değil ama yerden toplarda, Bilal ile İlker İnceler de Hasan Evren’le eşleştiklerinde oldukça zorlandılar. Yenicami’nin baskıyı artırdığı dakikalarda, Hasan ve Moses’tan gol bekliyorduk ama gol, Moses’in ceza alanındaki gayreti sonucu, Bilal’in müdahalesi sonucu kendi kalesine gönderdiği pozisyonda geldi. Golden sonra hatasını kapatmaya çalışan Bilal, her duran topta ileri çıktı ama Yenicami savunmasının iyi kapanması nedeniyle ne o, ne Remzi, ne de Candy golü bulamadı.

Türk Ocağı, orta sahada topu kesmekte başarılı, ancak oyuna sokmakta aynı beceriyi gösteremiyor. Cevdet, ortalarda geziniyor ama sanki aklı başka yerde. İlk yarıda Yenicami farkı açamadıysa, bunda kendi kalesine gol atmasına rağmen savunmada başarılı müdahaleler yapan Bilal ve kaleci Hüseyin’in katkısı fazla.

Yenicami rahat kazanacağı karşılaşmayı, yaptığı değişikliklerin sahaya olumsuz yansıması nedeniyle berabere bitirdi dersek, kenar yönetime hiç de haksızlık etmiş sayılmayız.

Moses’in, kanatta oynaması Yenicami takımını hareketlendirmiş. Moses, çok süratli ve rakibini kolay geçen bir futbolcu. Kanat bindirmeleri ile getirdiği topları Hasan Evren biraz daha dikkatli kullansa, farklı kazanmaları işten bile değildi. Hasan, rakibini kontrol etmeyi öğrendiği anda, bu denli ofsayta düşmeyecek ve mükemmel vuruşları ile golü bulması kolaylaşacak. Bu çocukta ısrar etmek, Yenicami için kazanç olacak. Çok hareketli, kolay adam geçiyor ve kısa boyuna rağmen güçlü bir fiziği var.

Mehmet Göktaş, savunmanın sigortası. Topu oyuna sokmada çok başarılı... Orta sahada Hascan da buluştuğu topları ayağa oynayarak Hasan’ı ve Moses’i sıklıkla pozisyonlara soktu. Fırat, bekleneni veremedi. Oysa, toplara iyi vuran ve uzaktan vuruşları çerçeveye gönderme becerisi olan bir futbolcu.

Yenicami, Hasan Ulukök, Fırat, Ali Bayır ve Hasan Evren’i oyundan aldıktan sonra bocalamaya ve T. Ocağı’nın üzerine gelmesine neden oldu. Ceza alanı içindeki bir mücadele de Candy’in gayreti sonucu Kaan penaltıya neden olunca Remzi eşitliği sağladı.

Emre Öztaşlı, standart kararlar konusunda bocaladı. Verdiği faul kararlarını, benzer başka pozisyonlarda vermeyince, her iki takımdan da tepkiler aldı. İkinci yardımcısı Hüseyin Özaşık da, gözünün önünde yapılan mücadelede topun kimden çıktığı konusunda ters kararlar verdi.          

Bu yazı toplam 696 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar