Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Bu kadro ile zor

A+A-

Doğan T. Birliği savunmasıyla, orta sahası ve Halil hariç forveti ile ilk yarıda hiç de kötü oynamadı ama rakip kale civarında etkili olamazsanız, rakip kaleye savunmadan gelen Farouk dışında tek şut atamazsanız, sol kanatta Halil ile tek bir etkili atak bile geliştirememiş iseniz; gol atmanız şansa kalırdı, o şans da Doğan’ın yanında değildi.

İlk yarıda sağ kanadı etkili kullanan Aydın, ikinci yarıda yorulunca etkili olamadı, haliyle arkasında boşluklar bıraktı ikinci devre. Yedikleri golden sonra Farouk da ileri çıkınca, savunma iyice bocaladı, açık vermeye başladı. Emin ile Ahmet henüz uyum sağlayamamışlar. Yedikleri golde ikisinin de kademe hatası büyüktü.

Çetinkaya’dan alınan Mustafa, henüz uyum sorununu aşamamış. Genç Arda forvette etkili olamadı, Halil de sol kanatta adeta kaybolunca, Doğan’ın hücum etkinliği neredeyse sıfıra indi.

Değişiklikler işe yaradı mı derseniz? Yok, Mustafa, Ali Savaşan ve Arda çıkıp, yerlerine giren Doğukan, Ali Akbulut ve Hamit de takımın oyununa katkı koyamayınca, kaçınılmaz sonuç geldi.

Doğan’ın vasat bir kadrosu var. Bu kadro ile bırakın şampiyonluk iddiasını sürdürmek, ortalarda yer bulurlarsa, şanslı sayılırlar.

Tabi, bu yazdıklarım sadece izlediğimiz maçla ilgili. Halil’i eskisi gibi verimli kullanabilirlerse, sezon sonu yitirdikleri, sonra tekrar takıma kazandırdıkları Kenan’ı hazır hale getirirlerse, belki o zaman gol yollarını açabilme şansları olur.

Dumlupınar, kalecisi, savunması, orta sahası ile birbirlerini tanıyan ve tamamlayan, orta sahasında koşan, özellikle sol kanadı iyi kullanan iyi bir takım.

Weston uzatmaya kadar gol atamadı ama uzatmada işi kesinleştirdi. Sedat Hocanın devre arasında yaptığı olumlu değişiklik maçın kazanılmasının kilidini açtı. İkinci yarının hemen başında sağ kanatta etkili olamayan Mert’in yerine giren Hikmet kafa ile golü attı. Sol bek Nejat’ın yerine giren Rıfat da asisti yapan futbolcu oldu. 

İbrahim, özellikle ilk yarıda Doğan sağ kanadını çok zorladı. Gollük ortalar yapamadıysa, Aydın’ın yoruluncaya kadar çok koşması onu engelledi. Ayrıca Ahmet’in ve Farouk’un savunmadaki başarılı futbolları ilk yarda gol atmalarını önledi.

Emre Öztaşlı, güzel bir yönetim gösterdi, ancak ilk yarının son dakikasında İbrahim’in dirseği ile Aydın’a yaptığı kasti hareketi göremedi. Yardımcısı da topu takip ettiği için pozisyonu kaçırdı. Bunun dışında hakemler maç boyunca uyumlu ve güzel bir maç yönettiler.

Tabi, son dakikalarda Dumlupınar kale alanı içinde Doğan futbolcuların yoğun penaltı itirazlarına rağmen göstermediği orta nokta kararı için bir şey söyleme şansımız yok, çünkü pozisyonu göremedik.

Bu yazı toplam 750 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar