Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Bir kere moraller bozulmasın

A+A-

Türk Ocağı ezeli rakibi karşısına genç ve koşan bir kadro ile çıkarak doğru bir tercih yaptı. presle başladıkları karşılaşmada öne de geçtiler ama İlker İnceler’in topu çıkarmak isterken kendi kalesine attığı gol tüm moralleri sıfıra indirdi. Öne geçtikten sonra üç değişiklik yapan Doğan Türk Birliği karşısında toparlanamayan T. Ocağı futbolcuları, arka arkaya yedikleri goller sonucunda farklı şekilde yenildiler. Belki puan veya puanlar alsalar yine Play Out oynayabilirlerdi ama bu sonuçtan sonra Play Out oynamaları kesinleşti.

Remzi ve Ertaç’ın oynamadığı karşılaşmada T. Ocağı gol şansını genelde orta sahada oynayan Sillah ile değerlendirmeyi düşündü. Kanatlardan İbrahim ve Tuğberk, ortadan Doğukan’ın getirdiği toplarla gol yapmaya çalıştılar ama ileride çoğalamadıkları ve kalabalık savunmanın arasından topu çerçeveye gönderememeleri nedeniyle puan getirecek goller bulamadılar. Ertaç’ın yokluğunda duran topları kullanan İbrahim, biri penaltıdan biri de uzatmanın son dakikasında duran toptan iki gol atarak görevini yapan nadir Ocak futbolcularından biri oldu.

Doğan, çok koşan ve topu rakibe vermeden ataklar geliştiren Ocak karşısında penaltıdan golü yemesine rağmen bozulmadı, beraberlik golünü de buldu. İkinci yarının başlarında İlker’in kendi kalesine attığı gol ile öne geçince Ocak’ta film koptu, değişiklikler sonrası arka arkaya goller atan DTB futbolcuları Ocak’ı Play Out’a ittiler.

Doğan’ın, T. Ocağı karşısına yenmek için çıkacağı belli idi. Oynadıkları Kupa maçından sonra T. Ocağı’nın kaptan-antrenörü Ertaç’ın skorbord’un üzerine çıkarak basına poz vermesinden rahatsızlık duyan Doğan camiasının, Ocak için kader maçı sayılan karşılaşmayı ciddiye alacağı bolca konuşulan konu oldu Girne’de. Gerçekten de maça asıldılar ve Ocak’ın geriye düştüğü 2-1’den sonra onların moral bozukluklarını iyi değerlendirerek farklı sonuca gittiler.

Doğan’ın, ezeli rakibini hem de farklı yenerek Play Out’a göndermesi dışında bu karşılaşmadan bir kazanç sağlama olanağı yok ama eskiye dayanan rekabette böyle sonuçlar normal karşılanıyor Girne’de...

Doğan’ın, bu karşılaşmadaki en büyük kazancı oyuna sonradan giren Halil Turan’ın iyi oyunu ve şık golleri oldu. İki gol atan, ayrıca birçok da pozisyona giren Halil, hem yerden, hem de havadan vuruşları ile kaliteli iki gole imza attı. Billy belki gol atmadı ama getirdiği toplar ve yaptığı asistlerle farklı galibiyetin mimarlarından biri oldu.

Garipsediğim konu ise Doğan T. Birliği gibi varlıklı bir kulübün futbolcularının çift formaya sahip olamamaları. Billy’in forması yırtıldı, hakem haklı olarak değişmesini istedi. Kenara 24 numaralı forma ile giden Billy, 20 numaralı forma ile döndü. Bu forma yedek listesinde Berke’ye ait forma olarak listeye yazılmıştı.

 

Bu yazı toplam 2146 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar