Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Billy’den öncesi, sonrası

A+A-

Bir futbolcunun oyundan çıkması takımını olumsuz yönde bu denli etkiler mi? diye sorsalar; sanırım birçoğu “Yok artık” der.

Karşılaşmanın başında Billy ile öne geçen, arkasından hakem katkısı ile tombaladan farkı ikiye çıkaran Doğan T. Birliği, karşılaşmanın 23. dakikasında sakatlanarak çıkan Billy’den sonra resmen sahadan silindi.

T. Ocağı, bu karşılaşmadan yengi ile çıkamadı ise, karşılaşmanın hakemi Osman Özpaşa’nın da büyük kıyağı oldu desek, abartmamış oluruz. Karşılaşmanın daha ilk çeyreği bitmeden DTB Salih ile bir ceza vuruşu kazandı. Hakem düdüğünü ağzına götürdü, daha çalmadan Salih vuruşunu yaptı, top doksandan ağlara giderek gol oldu.

Vuruş harika ama top havada iken düdük çaldı. Osman Özpaşa’nın yapması gereken, golü iptal ettiğini belirten işareti yaparak düdükten önce atışı yapan Salih’e sarı kartı göstermekti. Ama nedense yapmadı. Fark bire inmişken, Ömer’in Doğan ceza alanı içinde düşürülmesine ise “Devam” kararı verdi. Penaltıyı verse, Ocak ezici üstünlük kurduğu ikinci yarıda daha önce eşitliği sağlamış, sonrada öne geçen golü atmış olacaktı.

Doğan T. Birliği’ni anlamak gerçekten zor; Billy, sakatlanıp çıkınca yerine Halil Turan girdi ama takım bir anda oyundan düştü. Gönyeli karşılaşmasında sonradan oyuna giren ve on dakikada kafa ile iki gol atan Arda, bu karşılaşmada da kafa ile topu filelere gönderdi ama bu kez kendi kalesine. Sahada varlığı belli bile değildi. Arda hava toplarında etkili olamayınca, Tansel ve Halil de kanatlardan top getiremeyince, Doğan nadir yarattığı pozisyonlardan boş döndü.

Karşılaşmaya kötü başlayan, Billy’in golü ile geriye düşen, hemen arkasından Salih’in frikik golü ile iki farklı yenilgiyle tanışan T. Ocağı, ilginçtir moralini bozmadı, hakemle uğraşmadan oyunda dengeyi sağladılar, İkinci yarıda da farkı kapatan golleri attılar. Hakem şansları yanlarında olsaydı, kazanmaları işten bile değildi.

Doğukan T. Ocağı’nın dinamosu gibi; Bir futbolcu bu kadar mı koşar, bu kadar mı çalışır? Kısa boyuna rağmen, attığı çalımlarla, verdiği paslarla beraberliğin mimarlarından oldu. Hakkını yemeyelim; İbrahim de çok iyi oynadı. Sillah, sadece orta sahada çalışmadı, geriye geldi, savunmaya yardım etti. İleri çıktı, pozisyonlar buldu. Doğukan ve Ömer’le birlikte orta sahayı toparladılar. Ertaç, duran toplarda etkili bir futbolcu. Doğan maçında da birçok duran top denemesi oldu. Birinde DTB kale önünü karıştırdı, Arda topu kafa ile uzaklaştırmak isterken topu kendi ağlarına gönderdi.

İkinci yardımcı hakem Cenk Aras Özfuttu, ofsayt bayrağını çekmeden pozisyonda olan futbolcunun hareketlenip, hareketlenmediğine bakmalı. Ofsayttaki futbolcu Arda idi, acele etti bayrağı çekti. Oysa topla oynayan geriden çıkan ve topa hamle yapan Tansel’di.                                                                

Bu yazı toplam 1079 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar