Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Arada çok fark var…

A+A-

Bu karşılaşmada iki takım arasında inanın çok fark vardı. Bir tarafta oyunu nasıl kontrol edeceğini, rakibini nasıl dağıtacağını, rakibine karşı nasıl oynayacağını bilen bir Yeşilova takımı ve onun karşısında sadece rakibini nasıl durduracağını düşünen bir Binatlı takımı. Sahadaki dizilişlere baktığınız zaman kolaylıkla kimin hücuma kimin savunmaya yönelik futbol oynayacağını görebilirdiniz.

Maça hızlı başlayan Yeşilova takımı golü erken bulunca oyundaki baskısını ve ataklarını daha da artıracağını beklerken hiç de öyle olmadı. İkinci gole kadar pek pozisyon da bulmadı. Binatlı takımı oyunda skoru 1-1’e getirecek pozisyonu bulsa da oyunda hiçbir varlık gösteremedi. Binatlı takımının savunmasındaki iki oyuncusu adam adama savunma yaparken bunu çok iyi kullanan ve değerlendiren Yeşilova ilk yarının son dakikalarında peş peşe bulduğu gollerle soyunma odasına 4-0 gibi farklı bir skorla girmeyi başardı.

İkinci yarıda her iki takım da oyuna çok rahat başladı. Her iki tarafta skora razı bir oyun sergiledi. Bu yüzden her iki takım da bu devrede pozisyon üretebildiler.

Oyunun kontrolü tamamen Yeşilova takımındaydı. İstedikleri zaman oyunu yavaşlatıp istedikleri zaman da hızlandırdılar. Binatlı takımı da sadece buna ayak uydurdu.

Binatlı takımı sakat oyuncuların eksikliğinden de çok etkilendi. Alaattin, Abdullah ve Mustafa Süzgen’in sakat olması defansif anlamda Binatlı takımının çok etkisiz kalmasına sebep oldu. Bu devrede de bir gol bulan Yeşilova takımı 5-0 gibi farklı bir skorla 3 puanı hanesine yazdırdı.

Yeşilova takımı daha önceki haftalara nazaran daha durgun oynadı. Erken gol bulmasına rağmen kontrollü oynadı. Baskısını daha da artırsaydı sonuca daha da erken gidebilirdi. Orta saha oyuncusu Fidelis bana göre maçta tempoyu ayarlayan oyunculardan biriydi.

Aksel de çok çalıştı ve takımının galip gelmesinde Fidelis ile birlikte büyük pay sahibi oldular.

 

Bu yazı toplam 876 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar