• Lefkoşa 34 °C
  • Girne 31 °C
  • Güzelyurt 31 °C
  • İskele 37 °C
  • Mağusa 37 °C
  • Lefke 34 °C
  • İstanbul 28 °C
  • London 22 °C

Üniversiteler ödüllerini aldı

Üniversiteler ödüllerini aldı
2018 – 2019 öğretim yılı 18’inci Üniversiteler Spor Oyunları’nın kapanış ve ödül töreni yapıldı.

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu, 2018 – 2019 öğretim yılı 18’inci Üniversiteler Spor Oyunları’nın kapanış ve ödül törenini gerçekleştirdi. 15 Mayıs Çarşamba akşamı Lefkoşa’da yer alan The Elysium Park’ta düzenlenen törenle başarılı okullar kupalarını aldı.

Düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ve Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu da katılarak başarılı okullara kupalarını takdim etti. Gecede ayrıca Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Orçun Kamalı, federasyonun eski başkanlarından Hasan Ali Bıçak ve Beyhan Gürgöze da yer aldı.

 

Yalçınkaya’ya özel ödül

Gecede federasyonun eski başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’a ve federasyonun internet sponsoru Nethouse Satış Müdürü Kamil Gürsan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayrıca erkekler atletizm müsabakalarında disk atma branşında 57,32’lik derecesi ile Türkiye ve KKTC Üniversiteler Rekoru kıran YDÜ atleti Yusuf Yalçınkaya’ya özel ödül verildi.

 

Genel klasmanda DAÜ üstünlüğü

Öğretim yılı boyunca yapılan müsabakalarda başarılı olan okulların yanı sıra Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) kadınlarda ve erkeklerde genel klasman birincisi oldu. Yapılan müsabakalarda alınan dereceler şöyle:

 

Kadınlar

Atletizm: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. UKÜ

Badminton: 1. GAÜ, 2. YDÜ

Basketbol: 1. UKÜ, 2. GAÜ, 3. YDÜ

Bisiklet: 1. YDÜ, 2. DAÜ, 3. KAÜ

Bowling: 1. UKÜ, 2. KAÜ, 3. AÖA

Darts: 1. DAÜ, 2. GAÜ, 3. YDÜ

Futsal: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. GAÜ

Hentbol: 1. UKÜ, 2. YDÜ, 3. DAÜ

Masa Tenisi: 1. GAÜ, 2. DAÜ, 3. YDÜ

Satranç: 1. YDÜ, 2. AÖA, 3. DAÜ

Tenis: 1. YDÜ, 2. GAÜ, 3. DAÜ

Voleybol: 1. DAÜ, 2. LAÜ, 3. YDÜ

Yüzme: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. ODTÜ

3x3 Basketbol: 1. GAÜ, 2. DAÜ, 3. UKÜ

 

Erkekler

Atletizm: 1. YDÜ, 2. DAÜ, 3. GAÜ

Badminton: 1. GAÜ, 2. YDÜ

Basketbol: 1. GAÜ, 2. LAÜ, 3. YDÜ

Bilardo: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. AÖA

Bisiklet: 1. YDÜ, 2. DAÜ, 3. KAÜ

Bowling: 1. DAÜ, 2. KAÜ, 3. YDÜ

Darts: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. GAÜ

Futbol: 1. LAÜ, 2. UKÜ, 3. YDÜ

Futsal: 1. DAÜ, 2. ODTÜ, 3. YDÜ

Güreş: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. KSTBÜ

Hentbol: 1. UKÜ, 2. DAÜ, 3. YDÜ

Masa Tenisi: 1. GAÜ, 2. DAÜ, 3. UFÜ

Satranç: 1. DAÜ, 2. ODTÜ, 3. KAÜ

Tenis: 1. DAÜ, 2. GAÜ, 3. UKÜ

Voleybol: 1. DAÜ, 2. YDÜ, 3. UKÜ

Yüzme: 1. YDÜ, 2. ODTÜ, 3. GAÜ

3x3 Basketbol: 1. GAÜ, 2. YDÜ, 3. DAÜ

 

GENEL KLASMAN PUANLARI

Kadınlar

1. DAÜ (24 Puan)

2. YDÜ (23 Puan)

3. GAÜ (16 Puan)

 

Erkekler

1. DAÜ (32 Puan)

2. YDÜ (25 Puan)

3. GAÜ (16 Puan)

 

Fotoğraf: Ferah Barışsev

Bu haber toplam 321 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • Pistin küçük şampiyonları03 Mayıs 2019 Cuma 17:35
  • LTL Trabzon’da kürsüde03 Mayıs 2019 Cuma 17:24
  • Anafartalar finallerin kapısından döndü03 Mayıs 2019 Cuma 16:23
  • Küçükler şampiyonluk için yarışıyor02 Mayıs 2019 Perşembe 21:27
  • Kortta YDK ve TMK üstünlüğü30 Nisan 2019 Salı 17:40
  • Anafartalar Lisesi Türkiye’ye gitti29 Nisan 2019 Pazartesi 11:13
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.