• Lefkoşa 33 °C
  • Girne 29 °C
  • Güzelyurt 30 °C
  • İskele 33 °C
  • Mağusa 33 °C
  • Lefke 33 °C
  • İstanbul 25 °C
  • London 15 °C

Final için yarışıyorlar

Final için yarışıyorlar
Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Eleme Yarışları’nda ilk gün tamamlandı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 2018-2019 Öğretim Yılı Yıldızlar Atletizm Eleme Yarışmaları’nın ilk günü tamamlandı. Atatürk Stadı’nda gerçekleşen yarışlarda okullar finale kalabilmek için mücadele ediyor.

Bugün tamamlanacak yarışların ilk gününde yıldız kızlar takım sıralamasının ilk basamağında Şehit Turgut Ortaokulu, yıldız erkekler takım sıralamasının ilk basamağında Yakın Doğu Koleji ilk sırada yer aldı.

 

Yıldız Kızlar

60 Metre

1. Şayan Pehlivan (Levent Kolej) 8,70

2. Zarife Kurt (ŞTO) 8,71

3. Aslıhan Kandil (Oğuz Veli) 8,79

 

80 Metre

1. Zerda Kaymakamtorunları (ŞTO) 11,17

2. Dilara Sebatlı (Güzelyurt TMK) 11,57

3. Azra Toker (YDK) 11,60

 

Gülle Atma

1. Derya Maviay (Oğuz Veli) 9,18

2. Nur Çalış (Bekirpaşa L.) 8,52

3. Elif Dilik (ŞTO) 8,22

 

800 Metre

1. Melek Kara (ŞTO) 2:35,22

2. Mekselina Buhur (ŞHRO) 2:46,89

3. İrina Dergaus (Oğuz Veli) 2:46,92

 

Uzun Atlama

1. İsmihan Gedik (Bekirpaşa L.) 4,32

2. Sudenaz Yüksel (Anafartalar L.) 4,28

3. Delfin Eminel (Güzelyurt TMK) 4,25

 

Yıldız Erkekler

60 Metre

1. Celil Ürüncüoğlu (Bekirpaşa L.) 7,99

2. Nejat R. Uğur (YDK) 8,24

3. Muharrem Kuşaf (Çanakkale Ort.) 8,37

 

80 Metre

1. Ahmet Oduncuoğlu (Atleks S. Ort.) 8,96

2. Atay Ilgın (D. A. Doğa Koleji) 10,30

3. Kutluhan Güçkan (19 Mayıs TMK) 10,45

 

800 Metre

1. Metin H. A. Erseven (Oğuz Veli) 2:23,72

2. Aygün Tosun (ŞTO) 2:23,94

3. Salih Ünveren (YDK) 2:25,90

 

Yüksek Atlama

1. Arda Yüksekbaş (YDK) 1,58

2. Ahmet Oduncuoğlu (Atleks S. Ort.) 1,49

3. Asrın Tayyareci (19 Mayıs TMK) 1,46

 

Cirit Atma

1. Süleyman Bozkırlı (TMK) 29,50

2. Kaan O. Oytun (YDK) 25,03

3. Ahmet Şenyer (Bekirpaşa L.) 24,75

 


 

Yıldız Kız Takım Sıralaması (İlk 8)

1. Şht. Turgut Ortaokulu (328 Puan)

2. Güzelyurt TMK Orta Bölümü (307 Puan)

3. Oğuz Veli Ortaokulu (301 Puan)

4. Yakın Doğu Koleji (296 Puan)

5. Bekirpaşa L. Orta Bölümü (280 Puan)

6. Çanakkale Ortaokulu (280 Puan)

7. Levent Kolej (271 Puan)

8. Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu (264 Puan)

 

Yıldız Erkek Takım Sıralaması (İlk 8)

1. Yakın Doğu Koleji (288 Puan)

2. Atleks Sanverler Ortaokulu (278 Puan)

3. Şht. Turgut Ortaokulu (259 Puan)

4. 19 Mayıs TMK Orta Bölümü (249 Puan)

5. Bekirpaşa L. Orta Bölümü (241 Puan)

6. Çanakkale Ortaokulu (232 Puan)

7. Türk Maarif Koleji Orta Bölümü (231 Puan)

8. Anafartalar L. Orta Bölümü (226 Puan)

Bu haber toplam 473 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • Pistin küçük şampiyonları03 Mayıs 2019 Cuma 17:35
  • LTL Trabzon’da kürsüde03 Mayıs 2019 Cuma 17:24
  • Anafartalar finallerin kapısından döndü03 Mayıs 2019 Cuma 16:23
  • Küçükler şampiyonluk için yarışıyor02 Mayıs 2019 Perşembe 21:27
  • Kortta YDK ve TMK üstünlüğü30 Nisan 2019 Salı 17:40
  • Anafartalar Lisesi Türkiye’ye gitti29 Nisan 2019 Pazartesi 11:13
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.