• Lefkoşa 17 °C
  • Girne 18 °C
  • Güzelyurt 15 °C
  • İskele 19 °C
  • Mağusa 19 °C
  • Lefke 17 °C
  • İstanbul 13 °C
  • London 12 °C

Dev organizasyonda şampiyonlar belirlendi

Dev organizasyonda şampiyonlar belirlendi
Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslarararası North Cyprus Open Turnuvası tamamladı.

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu’nun ev sahipliğini yaptığı Uluslararası North Cyprus Open Turnuvası sona erdi.

Dünya Dart Federasyonu’nun kurucu üyesi olan British Darts Organisation (BDO) ile yapılan görüşmeler neticesinde düzenlenen North Cyprus Open Turnuvası Pazar günü sona erdi.

Şampiyonada ülkemizin yanı sıra Rusya, Hollanda, İngiltere, İran, Belçika, Galler, İskoçya, Macaristan, Türkiye, Faroe Adaları, Almanya, İspanya ve Fransa mücadele verdi.

 

Ödülleri Özbigehan, Davutoğlu ve Tatar takdim etti

Kaya Artemis’te gerçekleştirilen North Cyprus Open’ın final müsabakaları sonrasında ödül töreni yapıldı. Dereceye giren sporculara ödüllerini Başbakan Ersin Tatar, Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu Başkanı Gürtap Davutoğlu ve İngiltere Darts Federasyonu Başkanı Des Jacklin verdi.

 

ncopen1.jpg

 

Tatar teşekkür etti

Ödül törenine katılan Başbakan Ersin Tatar, tüm ülkelere ve sporcularına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına teşekkür etti.

Çok güzel bir organizasyon yapıldığını söyleyen Ersin Tatar, önümüzdeki yıl katılımın daha çok olmasını temenni etti.

 

A kategorisinde Çoban ve Özyay para ödülü kazandı

North Cyprus Open’da A kategorisi maçlarında mücadele eden sporcularımızdan kadınlarda Samiran Çoban, erkeklerde Güner Özyay başarılı oldu.

78 kadın sporcu ile mücadele eden Samiran Çoban, 16 sporcu arasına girerek para ödülü kazandı. 196 erkek sporcunun katıldığı A kategorisi erkeklerde ise Güner Özyay son 32’ye kalarak para ödülü almaya hak kazandı. 

 

Canlı yayını 29 bin kişi izledi

North Cyprus Open finalleri internetten canlı yayımlandı. Karışık çiftler, çift kadınlar, çift erkekler, kadınlar A ve B, erkekler A ve B kategorilerinde yapılan final müsabakalarını internetten 29 bin 250 kişi izledi.

Bu haber toplam 812 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Docherty ve Köse şampiyon28 Şubat 2020 Cuma 12:23
  • Minareliköy namağlup şampiyon25 Şubat 2020 Salı 14:54
  • Birincilik Gingi’nin20 Şubat 2020 Perşembe 11:40
  • Liderler fire vermedi19 Şubat 2020 Çarşamba 12:00
  • Minareliköy hata yapmadı18 Şubat 2020 Salı 11:55
  • Erden turnuvası Gingi’nin17 Şubat 2020 Pazartesi 14:11
  • Güzelyurt’ta Gamla birinci17 Şubat 2020 Pazartesi 14:07
  • Kadınlarda ve gençlerde mücadele sürüyor13 Şubat 2020 Perşembe 19:34
  • Birinci Lig’de heyecan hız kesmiyor12 Şubat 2020 Çarşamba 19:44
  • Dartsta Alina ve Ata birinci07 Şubat 2020 Cuma 11:53
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ22182256
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK22142644
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL22127343
    4CİHANGİR GSK22123739
    5MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK22123739
    6YENİCAMİ AK22114737
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK22103932
    8LEFKE TSK2294931
    9BAF ÜLKÜ YURDU22841028
    10GÖÇMENKÖY İYSK22751026
    11GÖNYELİ SK22811325
    12HAMİTKÖY ŞHSK22741126
    13BİNATLI YSK22731224
    14ÇETİNKAYA TSK22541319
    15DÜZKAYA KOSK22521517
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK22351414
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.