Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Zoru başardılar

A+A-

Başka takım olsa, Karaoğlanoğlu sahasında maç izlemek için kesinlikle gelmem ama Yeşilova’nın hemen her oynadığı karşılaşma heyecanlı, zevkli ve gollü geçtiği için ister istemez geliyoruz.

İlk yarıda Girne Mete Adanır Stadı zemini bozuk diye Doğan Türk Birliği’nin tercihi ile Lapta’da oynanan karşılaşma bol gollü geçmiş, Yeşilova tek farkla da olsa kazanmasını başarmıştı.

Ev sahibi olduğu bu karşılaşmada da, ilk yarıda attığı iki golün üzerine yatmasını başararak Doğan Türk Birliği’ni bir kez daha yenmesini başardılar. Hem de, 84’de önce Mejdi’nin, 90’da ise Ömer’in çift sarıdan kırmızı görmesi ile yaklaşık on dakikayı dokuz kişi oynamalarına rağmen…

Yeşilova bu galibiyeti hak etmedi mi? derseniz,  hak etti.

Savunmada daha iyi kapandılar. Topu kazandıklarında hızla ileri çıkarak tehlikeli oldular. Kanatları kullandılar. Orta sahada top çaldılar ve bu topları ileri taşıdılar. Yani, çok çalıştılar, bu galibiyeti istediler ve aldılar.

Savunmanın kanatlarında oynayan Memduh ve Mustafa Vardi, hem savunma görevlerini yaptılar, hem de sık sık ileri çıkarak kanatlardan Doğan kalesine ortalar yaptılar. Mejdi, ilk yarının sonunda Kenan’ı düşürerek penaltıya neden olsa da, ikinci golü atan futbolcu oldu. Çift sarı kart görerek takımını eksik bırakması bu karşılaşmada zarar getirmese de, gelecek hafta oynanacak Gönyeli deplasmanında forma giymesini önleyecek. Aynı şekilde orta saha oyuncusu Ömer de öyle; 90 dakika çok çalıştı ama gereksiz gördüğü ikinci sarı ile o da takımını eksik bıraktı, haftaya o da forma giyemeyecek.

Yeşilova taraftarları, takımları dokuz kişi kalıp, hakem de dokuz dakika uzatma gösterince Ali Özer’e tepki gösterdiler ama ikinci yarıda skoru korumak için başta kaleci Kemal olmak üzere yerden kalkmadılar. Uzatma dakikalarında da değişikliklerle ve sakatlıklarla oyun durunca, hakem haklı olarak süreyi uzattı.

Doğan, takım halinde kötü oynamadı ama orta sahada çok top kaybettiler. Savunmada Ali Savaşan’ın kafa ile topu geriye göndermesi, kaleci Cem’in önde olması nedeniyle boşta kalan Yasin arka direk dibinde golü attı. Enteresandır, aynı şekilde, ayni yerde topla buluşan Mejdi farkı ikiye çıkardı.

Sercan, orta sahada Aksel’in pas yapmasını önlemek için onun peşinden ayrılmadı. Bayram, top kayıpları ile oynadı. Ali Akbulut da bekleneni veremeyince, bütün yük Kenan ve Billy’e bindi. Kenan, omuzundaki sakatlık nedeniyle sık sık yerde kalmasına rağmen ilk yarının sonlarında takımına penaltı kazandırdı. Skor eşitleme şansını ikinci kez penaltı kazandırarak yaptı ama ilk penaltıyı atan Halil Turan, ikinci vuruşu kaleci Kemal’in üzerine gönderdi.

Billy, Kenan’la birlikte takımda en çok çalışan ve iş yapan futbolcu oldu. Kenan’a penaltı kazandırılan pasların da mimarı yine O idi. Ancak bu çabası puan getirmedi. 

 

Bu yazı toplam 524 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar