Hüseyin Kıral

Hüseyin Kıral

Yolun açık olsun sayın bakanım

A+A-

Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ilk kez son günlerde Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu üyelerin görevden alınmaları ile ilgili olarak yapılan eleştirilere cevap verdi.
Bizlere konulara ve olaylara karşı ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi.
Belki bakanlık koltuğuna oturdu oturalı ilk kez yapılan eleştirilere karşı duyarsız kalmadı.
Bu aslında Serdar Denktaş adına, ülke sporu ve sporcusu adına olumlu bir adım.
Mesela koltuğa oturduğu ilk günlerde kendi bakanlığında görevli spor yazarı arkadaşımız Aziz Azizoğlu’na verdiği demeçte “ELİT SPORCUYU KORUYACAĞIZ” açıklamasının üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen ve defalarca sorgulamamıza rağmen, bu gün oldu elit sporcuyu nasıl ve ne şekilde koruyacak veya elit sporcu kriterleri ne olacak, belli değil.
Buna cevap vermiyor…
Ülkede Milli Olimpiyat Komitesi’nin yıllardır yaşadığı sorun için kılını bile kıpırdatmayan bakan, kendi dediği olmadığı için hemen görevden almayı yapar. Oybirliği ile alınan kararların arkasında duracağına, kendi istekleri reddedildi diye kendi ataması olmayan ancak göreve geldiği zaman atananlara onay verdiği üç Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu üyesini gözü kapalı görevden almaktan çekinmez.
Daha öncede yazmıştım spordan sorumlu bakan Serdar Denktaş sporun “S”ni işine gelmediği sürece duymak bile istemez diye.
Kendi istediği kararlar alınmadığı için görevden aldığı Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu üyelerinin yapılanlar karşısında haklılıkları ortaya çıkınca, tek çare karşı eylem yapıp üç üyeyi haksız göstermek için basın bildirisi yayınladı.
Spor Dairesi Yönetim Kurulu 3 atanmış, 3 de seçilmiş üyelerin yanı sıra Spor Dairesi müdürü başkanlığında günden belirlenerek toplanır.
Yani gündemi kendisi belirler.
Daha önce Tatlısu’ya sentetik saha yapılması için karar alınmış olabilir, ancak görülen lüzum üzerine Tatlısu’da takım olmaması nedeni ile iptal edilmesine karşı yaptığı açıklamada “Tatlısu Futbol sahasının KKTC’deki futbol takımlarına sezon başı ve sezon arası alternatif kamp yeri olarak tasarlandığını” belirtti.
Vay be!..
Yarın ligler başlayacak futbol oynayacak doğru dürüst saha bulamayan kulüpler dururken, sezon öncesi ve sezon arası takımlara kamp olanağı sağlayacakmış.
Helal olsun sana Sn. Bakan.
Sonra ne demiş Milli Piyangolar Birim sorumluluğuna atanmasını istediği kişi için “bet ofislerle ilgili politikayı ve bet ofislerinin işleyiş biçimini çok iyi bildiğine inandığı bir kişiyi bu makama atamak istediğini” dile getirdi.
Çok merak ettim doğrusu, atamak istediği kişi bet ofislerle ilgili politikayı (öyle bir politika mı var?) ve bet ofislerin işleyişini nasıl çok iyi bilirmiş!
Nasıl yani gidelimde bize bir tüyo versin de bir BET mi oynayalım?
Halbuki Milli Piyangolar Birimi’nin bet ofislerle hiçbir ilgisi yok.
Ve bombayı patlatıyor Sayın bakan Denktaş.
Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu üyelerinin güya, daire içinde çalışan ve spor yazarı da olan bir kişiyi söz konusu mevkiye görevlendirmek istedikleri için, kendisinin talebini reddetmişler ve o nedenle görevlerinden aldım dedi.
Serdar Denktaş, basın açıklamasında “bu üç üye benim atamam değil, bir yıl önce göreve geldiğim zaman görevden de alabilirdim ancak almadım” açıklamasını yaparken, şimdi yeni atanacak olan üç üye ile biz yolumuza devam edeceğiz diyor.
Yolun açık olsun sayın bakanım…

Bu yazı toplam 2523 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.