Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Yeni lider Karaoğlanoğlu’ndan çıktı

A+A-

Yeşilova’ın en önemli silahı Fidelis’in denenmek üzere Türkiye’ye gittiğini öğrendiğimde, “Onsuz Yeşilova’nın işi zor” diye düşünmüştüm, yanılmadığım doksan dakikanın sonunda ortaya çıktı.

Orta sahanın kilit adamı Fidelis’in dışında, teknik kapasitesi yüksek Aksel’in sakatlığı ve Ömer’in de cezalı olması nedeniyle oynamaması, Yeşilova’nın farklı orta saha oyuncuları ile sahaya çıkmasını getirdi. Genelde sonradan oyuna giren Mehmet ve sakatlığı nedeniyle uzun zamandır oynamayan Mustafa Salk’ı buraya monte eden kenar yönetim istediği verimi alamadı. Mehmet, top tekniği yüksek olmayan bir futbolcu. Mustafa Salk ise, uzun zamandır sahalardan uzak kaldığı için henüz takıma uyum sağlayamadı. Dün ikinci yarıda üst üste iki top kaybetti, birincisini Hermann kaçırdı, ikincisini ise Kasım filelere gönderdi.

Sağ kanatta oynayan Gökhan, ilk yarının sonunda eşitlik golünü atarak kedi olup ilk kez fare yakaladı ama bu enfes vuruşu dışında tüm topları arkadaşları yerine rakiplerine gönderdi.

Yasin, çok çalıştı, bir de çok güzel bir attı, ancak uzatmalar oynanırken, kaleci Mehmet ile karşı karşıya topu onun ellerine göndererek takımını beraberlikten etti.

Lefke futbolcuları, güzel oyunlarını galibiyetle süsleyerek yeni lider olmanın keyfini Girne’ye gelen kalabalık taraftarları ile kutladılar. Lefke’nin üçüncü golünden sonra, hem saha hem de tribünler karıştı, sahadaki karmaşayı günün başarılı ismi hakem Fehim Dayı önlerken, tribündeki karmaşayı ise polis önledi. Bu nedenle sekiz dakika uzatma oynandı.

Hermann ilk iki golü atarak herkese gole ne denli yakın bir futbolcu olduğunu gösterdi. Takımın tek durarak oynayan ismi Kasım ise, durdu durdu, enfes vuruşu ile galibiyet golünü atarak bize “Ben her zaman gole yakınım” dedirtti.

Lefke, topu kazandığında uzun toplarla kanatlardan gelen tehlikeli bir takım. Özellikle Kemal sol kanatı mükemmel kullandı. Aziz de sakatlanıp çıkana kadar sağ kanattan Yeşilova savunmasını çok zorladı.  Hermann’ın ikinci golünde de onun katkısı büyük.

Ortada Semih ve Rahmi ile topa hükmeden Lefke, hareketli oyuncuları sayesinde doksan dakika boyunca Yeşilova savunmasını zorladı. İkinci yarıda Aykut’un sakatlanması sonrası Yılmaz Şipal sol beke geçti, Amstrong savunmanın göbeğinde Kaan’a eşlik etti.

Lefke futbolcuları, doksan dakika boyunca koşan ve önde basmayı başaran bir takım. Uzatma dakikaları hariç, önde oldukları dakikalarda bile çok adamla hücuma çıkan bir oyun anlayışları var. Yeşilova da aynı oyun tarzı ile oynadığı için bizlere bol gollü ve zevkli bir karşılaşma izlettiler.

Fehim Dayı’ya iki takım taraftarları ve futbolcuları fazlaca tepki gösterdiler ama çaldığı ve çalmadığı tüm kararlarında haklı idi. Böylesi zor ve atmosferi yüksek bir karşılaşmayı çok da iyi yönetti.

Bu yazı toplam 836 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar