“YDÜ’nün çekilmesi ülke spor için önemli kayıp olacaktır”

“YDÜ’nün çekilmesi ülke spor için önemli kayıp olacaktır”

Hentbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi’nin spor faaliyetlerini durdurma düşüncesini üzüntüyle karşıladığını açıkladı

A+A-

KKTC Hentbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi’nin spor faaliyetlerini durdurma düşüncesini endişe ve üzüntü ile karşıladıklarını duyurarak ülke sporunun büyük bir kayıp yaşayacağını belirtti. Federasyon yaptığı açıklamada YDÜ’nün bu yıl biraz olsun küçülerek hentbol ve diğer branşlarda devam etmesini dilerken, federasyon olarak ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirtti.

 

“Endişe ve üzüntüyle karşılıyoruz”

Federasyonun konu ile ilgili olarak açıklaması şöyle:

“Hentbolda 20 yılı aşkın bir süredir faaliyette olan, kadın ve erkek takımlarında sayısız başarılara imza atan Yakın Doğu Üniversitesi’nin, spor faaliyetlerini durdurma düşüncesi haberlerini basın ve sosyal medyada görmek federasyonumuz tarafından endişe ve üzüntüyle karşılanmıştır.

Özelde hentbol genelde ülke sporu adına Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu düşüncesini hayata geçirmesi ülke sporu için önemli bir kayıp olacaktır.

2020-21 hentbol sezonunda 87 hentbolcu Yakın Doğu Üniversitesi formasını başarıyla terletmek için hazırlıklarını bireysel de olsa sürdürmeye çalışıyor. Ve bu hentbolcuların çoğu Yakın Doğu Üniversitesi’nde burslu eğitim olanağına sahip. Üniversitenin spor faaliyetlerini durdurması düşüncesi, sporcuyu, ailesini, federasyonu ve ülke sporunu etkileyecek bir zincir yaratacaktır.”

 

“Federasyon olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız”

“Yirmi yılı aşkın bir süredir hentbolun içinde olan Yakın Doğu Üniversitesi yine var olmaya devam etmelidir. Elbette yaşamın her kademesini etkileyen pandemi süreci maddi olarak da büyük zararlar vermektedir. Ancak bu zorlu süreçte ayakta durabilmek için tüm federasyonların yapması gerektiği gibi, KKTC Hentbol Federasyonu olarak bizler de elini taşın altına koymaya hazırız.

Dileğimiz odur ki, pandemi sürecinde maddi zorluklar yaşansa bile bu yıl biraz olsun küçülerek Yakın Doğu Üniversitesi’nin hentbol ve diğer branşlara devam etmesidir.”

 

“Spor Dairesi siyasi çıkar ve iki başlılıktan kurtulup ortak akılla spor yönetmesi gerek”

“Hiçbir şey Covid-19 öncesi gibi olmayacak. Virüsün küçük büyük her yaşa bulaşıp etkilediği gibi maddi olarak güçlü ve güçsüz her kulübü de etkilediği artık gözler önündedir ve gerçektir.

Çocuklarımızın hentbol olsun veya olmasın, tüm spor dallarının içinde olması, spor yapabilme imkanlarının olması, onların her türlü kötü alışkanlılklardan uzak tutulup sağlıklı yetişmeleri hepimizin temel görevidir.

Çocuklarımıza yaşam şekli olan sporu aşılamalıyız.

O nedenle federasyonları yöneten Spor Dairesinin ve Genel Yönetim Kurulunun bu gerçekleri görerek siyasi çıkar ve amaçlardan, iki başlılıktan kurtulup ortak akılla spor genel vizyonuyla, program ve planlamasıyla sporu yönetmesi gerekir. Buna sporcunun, ailelerin ve federasyonların gerçekten ihtiyacı vardır.”

Bu haber toplam 7330 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.