“Üzülerek oynatmama kararı aldık”

“Üzülerek oynatmama kararı aldık”

Futbol hakemleri uzun süredir ödenmeyen alacaklarından dolayı BTM karşılaşmalarını oynatmama kararı aldığını duyurdu

A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği, uzun süredir oluşan alacaklarından dolayı BTM karşılaşmalarını oynatmama kararı aldığını duyurdu.

Dernek Başkanı Niyazi Nizam imzası ile yapılan açıklamada okul müsabakaları ve yaklaşık 8 aydır ödenmeyen BTM 1. Lig ve devam eden BTM 2. Lig hakem ücretlerinden dolayı üyelerin ciddi sıkıntılar yaşadığı belirtildi. Üyelerin her hafta veya haftada 2 kez müsabakalara giderken akaryakıt giderini cebinden karşıladığı belirtilen açıklamada gelinen noktada üyelerin bu giderlerin altından kalkmasının mümkün olmadığı vurgulanarak “köylerimizin belki de tek eğlencesi olan bu futbol şenliğinin üzülerek ve kahrolarak, mecburiyetten oynatmama kararı aldık. Bu karar, kimseye karşı alınan bir karar değildir. Sadece, mecburiyetten ve imkansızlıklardan alındığını tüm kamuoyuna saygılarımızla bildiririz” ifadeleri kullanıldı.

 

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde:

“Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği olarak, yapmış olduğumuz değerlendirme sonrasında, okul müsabakaları ve yaklaşık 8 aydır ödenmeyen BTM1 ve halen devam etmekte olan BTM 2 maçlarının üyelerimize ödenmediğinden dolayı, üyelerimiz ciddi sıkıntı yaşamaktadırlar.  

Özellikle, her hafta veya haftada 2 kez müsabakalara giderken aracın akaryakıt giderini de ceplerinden karşılamaktadırlar. BTM maçlarına çıkan hakemlerini genç hakemler olduğunu ve tüm dünyada olduğu gibi akaryakıt ücretlerinin de çok yüksek olduğunu da göz önünde bulundurursak, üyelerimizin oluşan bu giderlerin altından kalkması mümkün değildir. Federasyonumuz ve Derneğimiz, üyelerimize bu zor günlerde yardımcı olma bağlamında, avans nitelikli ödemeler yapmış olmamıza karşın, oluşan bu zor koşullarda derneğimiz de üyelerin ihtiyaçlarını karşılamakta artık zorluk yaşamaktayız.

Gelinen bu aşamada, tüm iyi niyetli girişimlerimize rağmen, köylerimizin belki de tek eğlencesi olan bu futbol şenliğinin üzülerek ve kahrolarak, mecburiyetten oynatmama kararı aldık. Bu karar, kimseye karşı alınan bir karar değildir. Sadece, mecburiyetten ve imkansızlıklardan alındığını tüm kamuoyuna saygılarımızla bildiririz”

Bu haber toplam 298 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.