Bülent Kılıçoğlu

Bülent Kılıçoğlu

Teşekkürler…

A+A-

2002 yılında üyesi olduğum Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD)’nin hafta sonunda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda, üye arkadaşlarımın oylarıyla başkanlık görevine seçildim.

Eski başkanlardan Mustafa Özsoy döneminde büyük bir heyecanla girdiğim bu dernek içerisinde, ülke sporuna ve derneğimize hizmet adına her göreve tereddüt etmeden koştum. Sonraki süreçte Ogün Genç Kaçmaz döneminde de Yönetim Kurulu’nda Mali İşler Sorumlusu olarak 6 yıl görev yaptım.

  Gerek Özsoy, gerekse Genç Kaçmaz yönetimlerinde, ileriye doğru atılan her adımda, büyümek adına konulan her tuğlada, çağdaşlaşma adına yapılan her icraattan büyük mutluluk ve onur duydum.

Yeni dönemde de bu çalışmaları ve ileriye doğru adımları daha ileriye götürmek adına mevcut başkan Ogün Genç Kaçmaz’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından, başkanlık görevine talip oldum ve bunu dernek üyesi arkadaşlarımla paylaştım.

Spor yazarı arkadaşlarımdan görmüş olduğum destek, projeleri kafamda canlandırmam ve çıtayı daha yüksek seviyelere taşımam adına bana ışık oldu.

Yine dernek içerisine uzun yıllar hizmetleri bulunan iki değerli arkadaşım Can İpcioğlu ve Cemil Garip de bu yarışta, başkanlık için aday oldu. Ben bu iki arkadaşımı da seçim sürecindeki olgun duruşlarından dolayı, bir kez daha kutlamak istiyorum. Unutulmasın ki seçim biter, dostluk kalır. Genel Kurul’da konuşmalar esnasında her iki arkadaşımın da önemli projeleri olduğunu, Genel Kurul’a katılan herkes gibi ben de memnuniyetle dinledim. Önümüzdeki süreçte onlarla da bir araya gelip, derneği daha ileriye taşımak için görüş alışverişinde bulunacağız. Ortak amacımız tüm üyelerimize kapısı açık olan derneğimizi daha ileriye taşımak olacaktır.

Seçim geride kaldı, zaman artık projelere yoğunlaşma ve odaklanma zamanıdır.

Genel Kurul’da bana oy veren, vermeyen, destek olan, olmayan tüm arkadaşlarım adına bu göreve talip olurken, verdiğim bir söz vardı; “Biz biriz, birlikteyiz…” bu sözün arkasında olarak, kucaklaşarak daha ilerilere yürüyeceğiz.

İki yıllık görev süresi içerisinde, yönetim kurulu arkadaşlarım ile uyum içerisinde ve tüm üyelerimizden gelen öneriler ve görüşlerle hareket edeceğiz.

Hepimiz, dernek için aday olduk. Bu derneği yüceltmek, sadece seçilen başkan ve yönetim kurulumuzla değil, tüm üyelerimizin katılımcı ruhu ile daha kolay çözeceğimize inanıyoruz.

Az önce de dediğim gibi, seçim geride kaldı hep beraberiz birlikteyiz. 

Yazımın sonunda derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar hizmet veren tüm başkanlarımıza, yönetim kurullarında görev alan tüm arkadaşlarıma, değerli üyelerimize ve spor camiasına çok teşekkür ederim.
Biz biriz, birlikteyiz…

 

Bu yazı toplam 1954 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.