“Temaslı takip olduğu sürece lig nasıl oynansın ki?”

“Temaslı takip olduğu sürece lig nasıl oynansın ki?”

Çetinkaya Başkanı Ceran Tunalı, futbolcuların eyleminin adresinin KTFF değil, Sağlık Bakanlığı olması gerektiğini belirtti

A+A-

Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Ceran Tunalı, futbolcuların istediği kadar KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da futbolun başlaması için mücadele verdiğini yakından takip ettiklerini belirtti. Futbolcuların yaptığı eylemin adresinin KTFF yerine hiçbir sorumluluk almayan Sağlık Bakanlığı olması gerektiğini ifade eden Tunalı, “Temaslı takip sistemi olduğu sürece lig nasıl oynansın ki?” sorusunu sordu, ligin başlayıp terkar durmasıyla her yönden daha kötüye gidileceğini vurguladı. Tunalı, sağduyulu, saygılı, birlikte hareket edilerek sürecin sabırla beklenmesiyle her şeyin daha güzel olacağını belirtti.

 

Tunalı: Süreci takip ettik

Çetinkaya Başkanı Ceran Tunalı’nın açıklaması şöyle: “Değerli futbolcu kardeşlerim, futbola sevdalı arkadaşlarım, uzun zamandan beridir ülkemizde devam eden COVID 19 sürecini hep birlikte takip etmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde futbolcu kardeşlerimizin futbol oynamak için yapmış oldukları eylemi ve Federasyon Başkanı Sn. Hasan Sertoğlu'nun yapmış olduğu basın açıklamaları da takip ettik. Futbolcu kardeşlerimizin ne kadar çok futbol oynamak için çaba gösterdiklerini görüyoruz, fakat inanın ki Federasyon başkanımız Sn. Sertoğlu’nun da futbolun başlaması için mücadele verdiğini yakından takip ediyorum.”

 

“Eylemin adresi yanlış, Sağlık Bakanlığı olmalıydı”

“Yapılan eylemde ve yapılan açıklamalarda kullanılan sözler kimse tarafından hoş karşılanmadı. Bu denli rencide edici karşılıklı polemiklere girmek birbirimizi üzmekten öteye gitmez. Futbolun paydaşları olarak en önemlisi de oynamış olduğumuz futbolun bizlere kazanılan paradan çok kalıcı, güçlü dostluklar kazandırmasıdır. Futbolcu kardeşlerimizin yapmış oldukları haklı eylemin adresi KTFF başkanı Sn. Hasan Sertoğlu degilde, futbolun oynanmaması için hiçbir sorumluluk almak istemeyen Sağlık Bakanlığı olması gerekirdi. Bu ligin oynanmasını en az futbolcular kadar biz kulüpler ve Sn. Sertoğlu da istiyor.”

 

“Temaslı takip sistemi olduğu sürece bu lig nasıl oynansın ki?”

“Fakat sağlık üst kurulu tarafından yönetilen süreçte Futbol federasyonu ile Sağlık Bakanlığı arasında anlaşma sağlanamaması neticesinde futbolumuz durmuştur. Temaslı Takip sistemi olduğu sürece bu lig nasıl oynansın ki? Sağlımız hiç bir şeyden önemli degildir. Ülkedeki en önemli aktivitelerden biri olan futbolun tekrardan durmaması için hep birlikte elimizden geleni yapmamız gerekir diye düşünüyorum çünkü bu lig başlar ve tekrar durursa her yönden daha kötüye gideriz. Futbolun oynanması için de kulübümüz ve sahip olduğumuz düzgün karakterli futbolcularımızın da her türlü fedakarlığı ve özveriyi yapacağından, futbol Federasyonu muzunda her dönem olduğu gibi kucaklayıcı ve doğru kararlar alacağından şüphemiz yoktur.

Herkes sağduyulu, saygılı birlikte hareket ederek bu süreci sabırla beklersek her şey daha güzel olacak.

Hiç bir şeyin bizleri ayrıştırmasına izin vermeyelim.”

Bu haber toplam 2700 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.