Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Tek gol de yeter

A+A-

Lige sıkıntılı başlayan, buna rağmen ilk devreyi iyi bir performansla, sıralamada iyi bir yerde bitiren Yeni Boğaziçi, ikinci devrede de ara ara yaşadığı  zorluk ve sıkıntılara rağmen play-out korkusu yaşamadan sezonu tamamlamayı başardı.

İlk devrede evindeki maçlarda kalesinde hiç gol görmeyen takım, kapalı ama iyi savunma yapma özelliğinin yanısıra hücumda az pozisyondan bir ya da iki gol çıkararak zorlu maçlardan puan çıkartma becerisi de gösterdi. Eldeki mevcut ve sınırlı kadroyla fazlasıyla başarılı oldular diyebiliriz. Dün de yine iyi savunma yaparak ve az sayıda buldukları pozisyonlardan birini süper bir golle değerlendirerek, zorlu geçen maçta birebir rakip MTG’yi yenmeyi başardılar. Mücadele olarak çok iyiydiler. Savunmada ciddi hata yapmadılar. Mustafa Tekpınar ve kaleci Ersoy’un günüde oluşları, takıma yine pozitif yansıdı. Orta alanı çabuk geçerek ileride Mehmet Çağakan ve Türker’le pozisyon üretmeye çalıştılar. Bunlara kanadı iyi kullanan Allen de eklenince rakip kalede ciddi pozisyonlar buldular. Tek gol yeterdi ki bu golle üç puana uzandılar. Geçen yıl neredeyse can çekiştikleri play-out sorununu bu kez yaşamamanın haklı sevincini maç sonunda yaşadılar.
Mağusa Türk Gücü ise geçen haftaki GB maçındaki kadro ve sistemle çıktığı rakibi karşısında bu kez üstünlük sağlayamadı. Yasin Kurt’un yalnız kalışı, orta alanda yeterince pas yapamamaları, futbolculardaki garip bir durgunluk halinin oyunlarına negatif yansıması, kanatlardan yeterince yüklenememeleri ve savunmada verilen boşluklar mağlubiyetin sebeplerinden oldu. Oyuna müdahaleler yetersiz kaldı. Üstelik bu rakibi daha formdayken ilk devredeki maçta yenme başarısı göstermişlerdi. Bu kez olmadı ancak play-out sıkıntısı hala devam ediyor. Son haftada kendi sahasında oynayacak olması büyük avantaj.

Kerem Eran ve yardımcıları iyiydi. Ancak ikinci devrede köşe vuruşu kararlarında Kerem Eran’la yardımcı hakem Mehmet Ekşici’nin çabuk karar vermedeki uyumsuzluğu gözden kaçmadı. Bu arada Kerem Eran hocamıza da maç sırasında yaşadığı talihsiz top çarpma ve yaralanma dolayısıyla geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Öte yandan önemli bir konu A2 maçında yaşadı. Özkaynaklarında iki yıldır pozitif hareketlenme olan kulübün A2 takımının sahaya 9 oyuncuyla gelip, 22. Dakikada 2-0 yenikken üç oyuncunun sahadan çıkmasıyla 6 kişi kalıp, maçın yarıda kalması gerçekten üzücü ve düşündürücüdür.

 

Bu yazı toplam 1003 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar