Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Tebrikler Dumlupınar

A+A-

Dile kolay tam 16 yıldır Süper Lig’den uzak bir takım. 80’li yılların ortalarında ve 90’lı yılların ortasından 2000’e kadar Süper Lig’de başarılı sezonlar geçiren, Mağusa’nin bir başka gururu olan, gol kralları çıkarak sarı kırmızılı Dumlupınar, özlemini sona erdirmeyi başararak geri döndü. Dün Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı çok güzel süslendi. Akademi öğrencisi minikler, formalarıyla maç öncesinde antrenörleriyle birlikte hazır bulundular.

Heyecana ortak oldular. Abilerinin yanında belki de yıllarca unutamayacakları bir gün yaşadılar. A2 takım, haftalar önce oynanması gereken bir erteleme maçından dolayı şampiyonluklarını resmi olarak yaşayamasalar da, onlar da A takım oyuncularıyla maç sonunda sevindiler.

Son birkaç yıldır gerek öz kaynaklar, gerek yönetim gerekse de A ve A2 takım kategorilerinde ciddi bir atılıma giren Dumlupınar Spor Kulübü, 7 yıldır Güneş Güneşoğlu’nun başkanlığında hedeflediği ve istediği başarıya yani Süper Lig’e ulaştı. Tebrik ve takdir ederiz.  Sadece takım olarak değil, genç, dinamik ve uyumlu bir yönetim olarak çok çalıştılar. Önceki sezonlarda bir play-off tecrübesi yaşadılar. Ancak camianın ve yönetimin ısrarı, çalışkanlığı ve disiplini, özlenen başarıyı getirdi.

Takım Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu ve yardımcıları Mehmet Emin Zaim ve Hüseyin Mertol’u ayrıca tebrik ediyorum. İlk devre maçlarında negatif eleştiri aldılar. Yeni kurulmuş ve birçok transferle adeta yeniden oluşmuş bir takımla yola çıktılar. Ancak ikinci devredeki yükselen performansla birlikte ele geçirdikleri liderlik koltuğunu bırakmadılar. Mutlu sona ulaştılar.

Kulübün emektarı, malzemecisi, şöförü, lojistik olarak belki de herşeyi Hüseyin Peralı abimizi de tebrik ederim. 80’li yıllarda Gürsel Kaçmaz, Ahmet Öztenay, Lepu, Mulla, gibi isimleriyle 1985 yılında şampiyonluğu Yenicami’ye kaptıran sarı kırmızılılar, 90’lı yıllarda da Mehmet Menekşeli, Mustafa Özhür, Zeki, Erten,  Ahmet Ogan, Yılper ve Şekerim gibi başarılı isimlerle ikinci kez lig ikinciliğini yakalama başarısı gösterdiler. Ancak şampiyonluk gelmedi. Bir başka deyişle Mağusa’nın ikinci şampiyonu olamadılar.

Aradan geçen 16 senenin gerek takım, gerekse camia adına çok ama çok önemli bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Dumlupınar, potansiyeli olan ve tesisleşme adına önemli adımlar atan bir kulüp olarak, Süper Lig’in değerini çok iyi anlamalı ve önümüzdeki sezona buna göre çok ciddi ve disiplinli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Bu yazı toplam 924 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar