Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Tatsız-tuzsuz bir maç

A+A-

Sadece gol atamadıkları için değil tabi bu başlık; futbol adına ortaya bir şey koyamadıkları için. Özellikle de Türk Ocağı açısından…

Yine de sanırım bir puan T. Ocağı için yeterli olacak. Böyle iki maçı daha birer puanla bitirirlerse, ligde kalmaları kesinleşecek. Belki de bu puanlara bile ihtiyaç duymayacaklar. Girne Halk Evi, Baf Ülkü Yurdu ve Binatlı’nın puan kayıpları sürerse, sanırım Play Out bile oynanmadan düşenler kesinleşecek.

T. Ocağı’nın bu oyuncularla duran toplar dışında gol atma şansları tesadüflere kalmış. Cevdet rakip savunma arasından top çıkaramıyor. Orta saha oyuncuları topu kanatlardan veya ortadan rakibin arkasına gönderemiyorlar. İkili mücadelelerin hemen tamamına yakınını kaybediyorlar. Pas yüzdeleri çok düşük.  Bu nedenle de neredeyse Cihangir kalesine tehlikeli olabilecek tek bir şut çekmeden maçı bitirdiler.

Kaleci Hüseyin ve savunma T. Ocağı’nın en iyi iş yapan hattı. Kaleci Hüseyin, Cihangir’in Ocak kalesine yaptığı tehlikeli atakların bazılarını önledi. Ocak futbolcularının bugün oynayanların tamamı altyapıdan gelen futbolculardı. Hepsi iyi niyetle koşuyor ve mücadele ediyorlar ama kapasiteleri bu kadar.

Cihangir takımı, kaliteli isim açısından T. Ocağı’ndan daha iyi futbolculara sahip. Neredeyse maçın tamamında rakiplerinden üstün oynadılar. Üç puanı alamamalarının nedeni, bazı pozisyonlarda Ocak kalecisi Hüseyin’in kurtarışları, bazı pozisyonlarda ise Selçuk, Behram, Ali ve Tacettin’in vuruşlardaki beceriksizliklerinden kaynaklandı.

Musa’nın sakatlığı, Muhittin’in cezası ve Mishali’nin adeta kaçarak gitmesi Cihangir’i olumsuz etkiliyor ama Ligin altındaki üç takım varken Cihangir’in de düşme endişesi yaşayacağına inanmıyorum.

Hakan, orta sahada harika işler yaptı. Hem savunmasına katkı açısından, hem de topu kazandığında rakiplerini geçerek Ocak kalesine tehlikeli toplar taşıması açısından mükemmeldi. Savunmada Zihni’de Cevdet’e top göstermedi desek yeridir.

Selçuk, Tacettin Berhan ve Ali biraz daha dikkatli olsalar, üç puanı alarak Lefkoşa’ya dönmeleri işten bile değildi.

Hakem Turgay Misk ve yardımcısı Özal Çağlayan ikinci yarının hemen başlarında önemli bir hakemlik başarısını kaçırdılar. T. Ocağı futbolcusunun ofsayt pozisyonunda olduğu gören Özal Çağlayan bayrağını çekti, oysa aynı anda, Cihangir takımı kaptıkları topla Ocak kalesinde gol arıyordu. Turgay Misk, düdüğü çalmayıp avantaja bıraksa, belki de Cihangir golü bulabilecekti. Yaptıkları hata değil ama hakemlik başarısının böyle pozisyonlarla ortaya çıktığını ve bunu kaçırdıklarını söylemek istiyorum.

 

Bu yazı toplam 1011 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar