“Sizler bu işi beceremiyorsunuz”

“Sizler bu işi beceremiyorsunuz”

Çetinkaya Başkanı Ceran Tunalı’dan Spor Dairesi’ne sert eleştiri

A+A-

Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Ceran Tunalı, Spor Dairesi’ne ağır eleştiriler yaptı. Tunalı sosyal medya hesabından “Haklısınız çünkü spor işiniz değildir” başlığıyla yaptığı paylaşımla kulüp olarak Metehan tesislerini kendi imkanları ile bugüne kadar yenileyip, geliştirdiklerini, ancak dairenin yandaşlarına her türlü olanağı sunduğunu ileri sürdü. Dairenin kulüpler arasında ayrımcılık yaptığını iddia eden Tunalı, “Üzülerek söylemem gerekirse sizler bu işi beceremiyorsunuz. Oturduğunuz koltuklar sizlere bol gelmiştir. Yaptığınız icraatlarla siyasete yenildiniz. Gençliğin ne istediğini bilmiyorsunuz” gibi ifadeler kullanarak daireyi sert bir dille eleştirdi.

 

“Geleceğimiz gençlerimizdir nutukları atılırken hiç mi yüreğiniz sızlamıyor”

Ceran Tunalı’nın Spor Dairesi’ne yönelik yaptığı paylaşım şu şekilde:

“KKTC'nin ilk kurulan kulübü olan ÇETİNKAYA TSK olarak bizlere verilen Metehan Spor Tesislerinin yenilenmesi ve geliştirilmesi için bugüne kadar kendi imkanlarımızı kullandık. Yıllardır Spor Dairesi kulübümüze herhangi bir katkı sağlamamıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı üvey evlat muamelesi görerek bir bakanlık altına yerleştirilmiştir. Geleceğimiz gençlerimizdir nutukları atılırken hiç mi yüreğiniz sızlamıyor, kulüplerimiz gençlerimizin yuvasıdır ve unutmayın ki sizler bu koltuklarda oturuyorsanız önceliğiniz gençlerimize hizmet olmalıdır”

 

“Sizler bu işi beceremiyorsunuz”

“Ne yazık ki bugüne kadar geçen bu süreci sakin ve dikkatli bir şekilde geçirdik, ancak görüyoruz ki Spor Dairesi kendi yandaşlarına her türlü olanağı sunmaktan geri kalmıyor. Henüz takımı bile olmayan köylere milyarlarca lira saha ve aletler veriliyor. Kulüpler arasında ayrımcılık yapılıyor. Bu yapılanlara daha fazla sessiz kalmayarak bunları söylemek zorunda kaldım. Yılların ÇETİNKAYA'sı olarak Spor Dairesi’ne sorunlarımızı aktarmamıza rağmen bizlere hiçbir şekilde el uzatılmadı. Üzülerek söylemem gerekirse sizler bu işi beceremiyorsunuz.”

 

“Oturduğunuz koltuklar size bol gelmiştir”

“KKTC sporuna ve gençliğine hizmetten uzaksınız. Oturduğunuz koltuklar size bol gelmiştir. Tuttuğunuz makamlar önemli makamlardır unutmayınız ve kulüpler arasında ayrışım yapmayınız. Sporu siyasete alet etmeyiniz, öyle görünüyor ki bugüne kadar yaptığınız icraatlarda siyasete yenildiniz. Ülke gençliği sizden hizmet bekliyor. Milyonlarca lira bütçede ayrılmasına rağmen bu paraların dağıtılmasında eşit olmadınız. HAKLISINIZ ÇÜNKÜ SPOR İŞİNİZ DEĞİLDİR. Gençliğin ne istediğini bilmiyorsunuz.”

 

“Yanılmışız”

“Ülkendeki spor tesislerinin idamesi için kulüplere yardım etmek zorundasınız çünkü bu tesislerden genç çocuklarımız yararlanıyor. Metehan bölgesinde 12 bin kişinin ikamet ettiğini düşünürsek özelde ÇETİNKAYA, genelde ülke gençliğine hizmet verebilecek bir tesisin bölgeye kavuşturulacağını hesap etmekteyiz. Geleceğimiz gençlerimizdir söylemi ile hizmet vererek sorunlarımızı çözmede bizlere yardımcı olacağınızı düşünüyorduk ama yanılmışız.”

Bu haber toplam 412 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler