Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Şaşırdık mı? Elbette hayır

A+A-

Daha geçen gün yazdım; “Hızlarına yetişemiyoruz” diye…

Henüz sezon açılmadan kulübünden ayrılan-gönderilen kaçıncı teknik adam oldu Mehmet Bolkan, ben bile sayısını umuttum.

Mehmet Bolkan’ın Türk Ocağı’ndan gönderilmesi benim için sürpriz olmadı da, asıl şaşkınlığı sezon öncesi kendisi ile anlaştıklarında yaşamıştım.

Daha önce yanılmıyorsam üç kez T. Ocağı’nda görev yapan Mehmet Bolkan’ın hemen her ayrılışı sorunlu olmuştu.

Kendisi yılların teknik adamı; Aydan gelmediğine göre, huyunu suyunu en az bizler kadar bilen kulüp başkan ve yöneticileri, kendilerine ters gelen karakter yapısına rağmen bir kez daha göreve çağırırken neyi murat ettiklerini en iyi kendileri bilir.

Mehmet Bolkan; dominant yapıya sahip bir kişi. Futbolu iyi bildiğini içselleştirmiş, bu nedenle de yardımcılarını ve futbolcularını küçümseyen, hata yaptıklarında agresif ruh halinin ortaya çıktığı zamanlarda, onlara sert ve argo kelimelerle bağıran yapıda bir teknik adam.

Özgüvenin yüksek olması nedeniyle; sadece teknik konularda değil, çalıştığı kulüplerde idari ve mali konulara da karışması, haliyle başkan ve yöneticileri kızdıran davranışlar olarak geçmişte sık sık görüldü. Sanırım, T. Ocağı’nda da aynı film başa sarıldı.

Sadece futbol değil, komple spor adamı olduğu konusunda Mehmet Bolkan’ın kariyerini kimse yadsıyamaz. Eleştirilen tarafı, bilgi ve deneyimlerini çalıştığı takımlardaki futbolcularına aktarırken onlara takındığı tavır ve kulübün her kararına karışması.

Çalıştırdığı takımlarda sezon öncesi ve sezon içerisinde sıklıkla kamp yapmak istemesi, kulüplerin de bu giderleri karşılaşmakta zorlanması, en büyük handikapı oldu. Uzun zamandır sezon sonunu getirdiği kulüp var mı? Hatırlamıyorum ama ekonomik olarak sıkıntı çekmeyen, işlerine karışılmasını sorun yapmayan, en önemlisi de fırça yemeği hoşgörü ile karşılayacak futbolcuları bulduğunda, uzun süreli görev yapacağına eminim.

T. Ocağı altyapısı emin ellerde olan, her sezon altyapıdan futbolcu kazanan bir kulüp. Bu kulübün kendi bünyesinden yetişen, kulübe aidiyet duygusu ile bağlı bir teknik adamla yola devam etmesi, bence en doğru karar olacaktır.

Bu yazı toplam 673 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar