Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Rakibe yardım etmek

A+A-

Zaman zaman yükselen tempo ve net gol pozisyonları, heyecan derecesini artırdıysa da maçta sadece bir gol olması ve o golü de oyuncunun kendi kalesine atması, skorun oyunun karşılığı olmadığı gerçeğini gösterdi. Koşan, mücadele eden ve kolay kolay oyundan düşmeyen yapısıyla DTB, oyunu daha fazla yönlendiren ve istediğini sahaya daha iyi yansıtan taraftı. İkinci devrede rakip yarı sahada daha fazla topla buluşan sarı lacivertliler, rakibin hücumlarında da özellikle (kendilerine göre) ikinci bölgeyi çok iyi kapattılar.
Sağda Koral ve solda Raif, hem savunma hem hücum anlamında etkiliydiler. Bayram’ın orta alanda topla fazla buluşması ve forvete top taşımayı başarması, takımın önemli pozisyonlar bulmasını getirdi. Ancak, Doğan forveti bugün son vuruşlarda ya kaleyi bulamadılar,  ya da kaleciye takıldılar. Ancak şans ta onlardan yanaydı. Bayram’ın getirdiği top, kale alanı içerisinde Jose’nin de şaşırtmasıyla Ahmet Arıtaş’ın ayaklarından filelere gitti ve Doğan belki de beklemediği bir anda skor üstünlüğü yakaladı. O dakikadan sonra topu ileriye daha fazla çıkaran sarı lacivertliler, kalelerinde gördükleri birkaç pozisyonda savunmada günü başarılı ismi Ahmet Sönmez’in kritik müdahaleleriyle rakibe beraberlik şansı vermediler. Hem iyi oyun ve mücadeleyle, hem de rakibin “yardımıyla” da olsa tek gol, çok önemli bir deplasmanda üç puanı getirdi.
Mormenekşe ise dünkü maçta ağır kaldı. Rakibin hızlı ve tempolu oyununa tam olarak karşılık veremedi. İyi mücadele edildi, ancak hücuma çıkışlarda yeterli organizasyon sağlanamadı. Aslında savunmada çok ciddi hata yapılmadı. Ancak orta alandaki güç dengesi rakibe daha fazla kayınca savunma baskı gördü. Gol anındaki hatalar ve verilen boşluklar da bence bunun neticesiydi. Hücumda Ahmet Demir birebir markajda çok zorlandı. Ancak bulduğu iki net gol pozisyonunda ise kaleciye takıldı. Cemil’in geriden top getirtmeye çalışması, ancak forvette çoğalamama, hücum etkinliğini azalttı. İkinci devrede tempo olarak oyundan düşme ve çok top kaybı yaşandı. Oyuna hükmedemeyen ve kalesinde kendi kendine gol atan kırmızı yeşilliler, haftayı puansız kapamak zorunda kaldı.
Maç sonunda yaşanan gerginlik ise centilmence ve olaysız geçen bir maç için çok ama çok gereksizdi. 
Fehim Dayı ve yardımcıları başarılı bir maç yönetti.

Bu yazı toplam 1787 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar