Hasan Ecer

Hasan Ecer

Olmayacak hayaller peşìnde koşmayalım

A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Sayın Sertoğlu, BRT'de yayınlanan "Futbol Arena" programına bağlanarak, son dönemlerde karmaşık bir hal alan KOP-KTFF ilişkileri üzerine, federasyonun takım satın alacağını açıkladı.

Avrupa'dan bir takım satın alma ile ilgili çalışmaları olduğunu belirten Sertoğlu, bu takımın ismini açıklamak istemedi.

KOP süreci uzun bir süredir durağanlığa uğradı. Bunun böyle olacağı da başından belliydi. Karşı tarafın niyeti açık bir şekilde ortadayken, bizim bu süreci tek başımıza ileriye götürmemiz mümkün değildir.

Karşı taraf, her alanda, uluslararası tanınan bir ülke. Dolayısıyla, Zūrih'te atılan imzaların arkasında durmayacakları o günden belliydi. Dūnyaya şirin görünmek için böyle bir  yaklaşımda oldukları apaçık ortada. Her konuda, atılan her adımda, işleri yokuşa sürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Belli ki iyi niyetli değiller.

Bu durumda, mücadelemiz farklı alanda olmalıdır.

Her zaman söylediğim birşey vardır. Biz yapacaklarımızı yaptık; artık mücadelemizi FIFA, UEFA veya CAS koridorlarında yapmalıyız. Sorunumuzu kökten çözmek, gençliğimizin önünü açmak istiyorsak mücadelemizi uluslararası zeminde yapmalıyız.

Gelelim Sertoğlu'nun açıklamasına... Öncelikle böyle ciddi bir çalışma varsa, bunun bir basın toplantısı ile duyurulması gerekiyor; ancak o zaman konunun ciddiyeti anlaşılır. Bir televizyon programına telefonla bağlanarak, futbolumuz açısından hayati önemi olan bir konuda haber verilmesini, ciddiye almıyorum.

Eğer bir B planı geliştirilmişse, bunun birçok kurum, kuruluş ve en önemlisi de hükümetle tartışılıp karara bağlanması gerekir. Ortaya atılan konu basit bir konu değildir. Özelde futbolumuzu ilgilendirse de, genelde ülkenin sadece sporunu değil; siyasi ve ekonomik politikasını da önemli ölçüde ilgilendiren bir konudur.

Bir kere bunu yapmaktaki amaç nedir?

Ülkemize ne kazandıracak?

Bunun finansmanını kim nasıl karşılayacak?

Satın alınacak takım hangi ülkenin liginde oynayacak?

Maçlar hangi sahada oynanacak?

Kulüp nerde ve kimler tarafından yönetilecek?

Bir ülke federasyonu takım satın alabilir mi?

Ve benzeri birçok sorular geliyor aklıma; bunların nasıl yapılacağını çok merak ediyorum. En çok da gerekecek paranın kaynağı nasıl karşılanacak sorusuna cevap bekliyorum!

Gerçekçi olmalıyız. Daha inandırıcı yaklaşımlarla hareket edilmeli! İnanmadığım hiçbir şey için, hiçbir zaman olumlu düşünemem. Olamayacak hedeflerle enerjimizi harcamamamız gerektiğini düşünüyorum!

Sertoğlu'nun bahsettiği çalışma, bana göre hayalci bir yaklaşımdır. Akılcı ve sonuç getirecek konulara kafamızı yormazsak, zaman her geçen gün aleyhimize geçecektir!

 

Bu yazı toplam 1535 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.