Olimpizm Ödülleri verildi

Olimpizm Ödülleri verildi

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen “Olimpizm Ödülleri Töreni” 23 Eylül Cuma akşamı Lefkoşa Concorde Tower Otel’de gerçekleşti.

A+A-

Ödüller federasyonlar tarafından belirlenen hakemler, antrenörler ve sporculara takdim edildi. Komite Başkanı Dursun Koç, Meclis Başkanı Zorlu Töre ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri birer konuşma gerçekleştirdiler.

Gecede federasyonlar tarafından belirlenen isimler şöyle:

 

Ahmet Sami Topcan Özel Ödülü: Şengül Karataç (Fitnes)

Güner Burgul Özel Ödülü: Buse Savaşkan (Atletizm)

Olimpizm Ödülü: Yüzel Hatay (Spor Yazarı)

Onur Ödülü: Birkan Uzun (Merhum Dağcı)

Atıcılık Federasyonu: Salih Oday (Sporcu), Ekrem Günbay (Hakem)

Atletizm Federasyonu: Taygun A.Özcihan (Sporcu), Mehmet Baykent (Antrenör), Gülsev Ekmekçi (Hakem)

Badminton Federasyonu: Nehir M.Deniz (Sporcu), Cafer Yöncü (Antrenör), Figen Y. Lesinger (Hakem)

Cimnastik Federasyonu: Nida Toko (Sporcu), Mustafa Erbulut (Antrenör), Ayten Kasap Topal (Hakem)

Engelliler Spor Federasyonu: Murat Ekşi (Sporcu), Hasan Serbülent (Antrenör), İzlem Benan (Hakem)

Eskrim Federasyonu: Cemal Ege Lort (Sporcu), Ömer Aydın (Antrenör), Tülay Kuruçolak (Hakem)

Futbol Federasyonu: Remzi Betmezoğlu (Sporcu), Ali Oraloğlu (Teknik Direktör), Mehmet Sezener (Hakem)

Futbol Tenisi Federasyonu: Ayşe Mullacuma (Sporcu), Makbule Nurtunç (Antrenör), Katriye Kontosoğlu (Hakem)

Güreş Federasyonu: Malik Homak (Sporcu), Yavuz Çiftçi (Antrenör), Oruç Ertürk (Hakem)

Halter ve Vücut Glş. Fed.: Emre Özkaram (Sporcu), Neval Ç.Akgürgen (Antrenör), Hasan Bölükbaşı (Hakem)

Hentbol Federasyonu: Rabia B.Çamlı (Sporcu), Tarkan Kayaş (Antrenör), Halim Mert Güdenoğlu (Hakem)

Herkes İçin Spor Federasyonu: Yenal Senin (Sporcu), Remzi Öztenekecioğlu (Antrenör), Niyazi Akartürk (Hakem)

Kempo Savunma Sporları Federasyonu: Büşra Turan (Sporcu), Umar Abdulaziz (Antrenör), Vedat Yayar (Hakem)

Masa Tenisi Federasyonu: Özüm Özel (Sporcu), Hasan Bekiroğulları (Antrenör), Özkan Bardak (Hakem)

Okçuluk Federasyonu: Gülay Araz (Sporcu), Ayşen Tez (Antrenör), Derviş Çapkıner (Hakem)

Su Sporları Federasyonu: Doğukan Ulaç (Sporcu), Emine Mehmetalioğulları (Antrenör), Nagihan Zekai (Hakem)

Tenis Federasyonu: Aren Baybars (Sporcu), Mustafa Ülker (Antrenör), Hüseyin Güzoğlu (Hakem)

Triatlon Federasyonu: Enis Alçıcı (Sporcu)

Voleybol Federasyonu: Kemal Şah (Sporcu), Kemal Derebey (Antrenör), Sedat Kılıç (Hakem)

Yelken Motor ve Kürek Federasyonu: Eda Şevket (Sporcu), Mustafa Güçver (Antrenör), Levent Ilgın (Hakem)

Bu haber toplam 243 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.