Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Ocak adım adım

A+A-

Karşılaşmayı izlemeyenler için T. Ocağı’nın farklı skorla Binatlı’yı yenmesi çok normal bir sonuç ama karşılaşma öncesinde beş futbolcunun yapılan testleri pozitif çıkınca, elbette moraller bozulmuştu. Şanslılardı; kaleci Hüseyin ve Doğukan hariç ilk 11’de oynayan futbolcu bunlar arasında yoktu, şanssızdılar, yedek kulübesinde kaleci hariç sadece üç genç futbolcu yer alabildi. Bunların üçü de oyuna girdi, T. Berke sanki kırk yıllık futbolcu gibi oynadı. İlk kez A takımda oynayan İlyas biraz heyecanlı idi. Mahmut ise iki gol atan Candy’in yerine 90+4 de girdi.

İlk yarının hemen başında Remzi ile golü bulan Ocak, Ertaç’la altı kez duran top, üç de şut kullandı, duran topların dördü dışarı gitti, birini kaleci çıkardı, biri Bilal’in kafasından dışarı gitti. Şutlardan birisi kaleci Yunus’tan döndü, ikisi ise üstten dışarı çıktı. Ertaç, belki durarak oynuyor, koşmuyor ama araya attığı nefis paslarla arkadaşlarını pozisyona sokuyor. Rakip de etkili olamayınca, sahada koşmaması sorun yaratmıyor. Takımına sadece futbolculu olarak değil, teknik adam olarak da büyük katkı koyduğu kesin.

Mehmet Emin, Hüseyin’in yokluğunda kaleye geçti. Özel sektörde çalışması nedeniyle antrenmanlara gelemiyor. Yoksa birinci kaleci olmaması için bir neden yok. Dün bir topu kurtarırken havada asılı kaldı, belinin üzerine düştü, tedavi sonrası devam etti. Yoksa T. Ocağı’nın işi zordu.  

Genç Akın, eksikler nedeniyle ilk kez ilk 11’de yer buldu, 64’de oyundan çıkana kadar da başarıyla görevini yaptı.

Candy’nin dağınık bir oyun anlayışı var ama bir asist ve iki gol ile oynayan futbolcunun kaçırdığı pozisyonlar pek dikkate alınmamalı diye düşünüyorum.

Haftaya BÜY ile oynayacak T. Ocağı, onu da geçerse, zirveye doğru adım adım yaklaşacak gibi görünüyor.

Binatlı, T. Ocağı karşısında ilk yarıda etkisizdi. Düşünün, tek şutu Mustafa ile ancak 22. dakikada Ocak kalesine gönderdiler.

İkinci yarıya M. Neşe’yi, Abdullah’ı ve Erdem’i oyundan alıp, yerlerine Cenkay, Darbaz ve Hasan Ağaç’ı alarak başlayan Binatlı, T. Ocağı kalesinde baskı kurdu. Mustafa, Cenkay, Kone ve Darbaz ile Ocak kalesini yoklayan Binatlı futbolcuları, vuruşların etkisizliği nedeniyle çerçeveyi bulamadılar. Baskılı oynadıkları ve Mustafa’nın yerde kaldığı bir pozisyonda, savunmadan gelen uzun topla buluşan Candy’in şutunu elinden kaçıran kaleci Yunus topu kendi kalesine gönderince, beraberlik düşüncesi azaldı. Yine Candy, Ertaç’ın asisti ile kendisinin ikinci, takımının üçüncü golünü atınca, Binatlı’nın puan umutları suya düştü.   

Haftaya da Doğan deplasmanı için bir kez daha Girne’ye gelecek Binatlı’nın işi her geçen hafta zorlaşıyor.

Bu yazı toplam 621 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar