Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Malumun ilanı

A+A-

Girne futbolcuları, kaçınılmaz sonucu, yani düşeceklerini anladıklarından bugüne açık, korkusuz, kapanmadan ve ellerinden geleni yaparak oynamaya başladılar ve hemen her karşılaşmada yenilmelerine rağmen keyif veren bir futbol oynuyorlar.

Her ne kadar yerini bulmasa da, pas yaparak çıkıyorlar, koşuyorlar, mücadele ediyorlar, kısaca gol atmak için her şeyi yapıyorlar. Ama futbol becerileri bu lig için yeterli olmadığından, bir türlü sonuca gidemiyorlar. Bırakın uzun paslarla çıkabilmeyi, kısa paslarda bile topu arkadaşlarına veremiyorlar. Çalım yetenekleri yok, bu nedenle de topu kaptırdıklarında kalelerinde pozisyon yaşıyorlar. Rakibin gol ayakları usta ise -ki Mesarya böyle futbolculara sahip. Kaptırılan her topun kalelerinde tehlikeler yaratmasını önleyemiyorlar.

Forvette başarılı olamayan Ayden, Mesarya maçında sağ kanatta oynadı, hiç de kötü değildi. En azından ilk yarı için söyleyebiliriz bunu.

Samet, bu takımda gole en yakın, teknik kapasitesi arkadaşlarından üstün bir futbolcu ama o da ya iş yapacak arkadaşı olmadığından, ya da topla oynamayı çok sevdiğinden kalabalık savunma arasına giriyor, haliyle topu kaptırıyor. Erdi, çalışkan bir futbolcu, ancak teknik kapasitesi çok zayıf. Ayrıca, diğer arkadaşları gibi, topu kazandığında ne yapacağını düşünüyor, ancak ayakları beynini dinlemiyor.

Kaleci Feyyaz, ilk yarıda, gayet iyi oynadıkları dakikalarda sol kanattan İbrahim Çıdamlı’ya atılan hava topunu almaya kalkınca, saçma bir gol yedi. Oysa Çıdamlı, ceza alanı dışında bu topa yükseldiğinde Feyyaz kalesini terk etmişti. Kalesinde dursa, gelen topu armut gibi toplayacak ve bu kafa golünü yemeyecekti.

İkinci yarının başlaması ile birlikte her atakta kaptırılan toplar kalelerinde gol olarak sonuçlandı.  On sekiz dakikada dört gol daha atan Mesarya, skoru yeterli görerek arka arkaya yaptığı değişikliklerle genç oyunculara yer verdi.

Candy, belki gol atmadı ama yaptığı asistlerle, taşıdığı toplarla ve çalışkanlığı ile göz doldurdu. Ertaç, duran topların tamamını kullandı, direklerde de patlayan bu şutlar gol olmadı ama ceza alanı içinde yakaladığı topları iki kez çerçevenin içine göndererek görevini yaptı. Remzi’de iki gol attı, bir o kadar da kaçırdı. İbrahim Çıdamlı’da ilk gol vuruşu ile perdeyi açan futbolcu oldu.

Mesarya’da kaliteli isim çok. Savunma, GHE karşısında hiç zorlanmadı. Orta saha futbolcuları hızlı çıkıyor ve topu Ertaç, Candy, Remzi ve İbrahim ile buluşturmakta zorlanmıyor. Kolay bir galibiyet alan Mesarya, puan cetvelinde yükselişini devam ettirdi.

Karşılaşma sonunda Samet tahta tribünde oturup yakınlarından su beklerken, siyah bir köpeğin, tahta tribüne çıkarak ona, ağzında pet şişede su getirmesi günün en güzel görüntüsü oldu.

 

Bu yazı toplam 488 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar